Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Akdoğan AK Parti'nin oy oranını açıkladı

08.05.2015 10:59
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin oy oranının yüzde 45-50 bandında olduğunu açıkladı.

Yalçın Akdoğan, Milliyet gazetesi yazarı Serpil Çevikcan'a konuştu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm sürecine baş koyduklarını, HDP’nin paralel yapı ile sıkı fıkı ilişkisinin faturasını mutlaka ödeyeceğini söyledi

AK PARTİ'NİN OYU

AK Parti'nin alternatifsizlikten dolayı insanları oy verdiği görüşüne katılmayan Akdoğan, “Bunları Ak Parti yapar” diye oy veriyor. Ak Parti’yle ilişki zoraki bir ilişki değil, güven ilişkisidir." dedi.

"Herkes krallar gibi yaşamıyor ama düne kadar çok iyi mesafe alındı. Ve bu tabana da yayılmaya başladı" açıklamasını yapan Akdoğan sözlerine şöyle devam etti:"Ben bundan dolayı bir metal yorgunluğu olduğunu düşünmüyorum. Metal yorgunluğu olan kişiler varsa bunlar da zaten zaman içinde ayıklanıyor. Şu anda yüzde 45-50 bandında gözüküyor Ak Parti. Bu bir düşüş değil. En son seçimde kaç aldığımızı hatırlayın. O civarlardayız.(Seçimden sonra Ak Parti’de bir genel başkan dolayısıyla başbakan değişikliği olabilir mi? sorusu üzerine) Niye olsun, bizim öyle bir sorunumuz yok ki."

 
Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri