Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Akdoğan'dan flaş Erdoğan açıklaması

25.03.2015 17:46
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm süreciyle ilgili olarak Demirtaş ve Kandil'in açıklamalarının süreci zehirlediğini belirterek, "Sayın Erdoğan'ı kimse Çözüm Süreci'ne karşı bir konuma indirgeyemez" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Selahattin Demirtaş ve Kandil'in çözüm sürecini zehirleyecek açıklamalar yaptığını belirterek "Sayın Erdoğan'ı kimse Çözüm Süreci'ne karşı gibi bir konuma indirgeyemez" dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Süreçte bir bilgilendirme eksikliği varsa bu bize aittir ve bunu telafi ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda sözleri bizim için talimattır. Sayın Erdoğan herhangi biri değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız hem AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanıdır hem de bu siyasi hareketin lideridir. Onun pozisyonu, süreç açısından hayati önemdedir."

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Sayın Demirtaş’ın ve Kandil’in geçen hafta yapmış olduğu açıklamalar sürecin ruhuna uymuyor. Gelinen aşamanın hassasiyetlerine uygun düşmemiştir, adeta süreci zehirlemiştir, iklimi bozmuştur. Cumhurbaşkanımız bu sürecin mimarıdır ve ona savaş açan bir yaklaşım kabul edilemez. Bu sürece de bir fayda sağlamaz, öncelikle bunun bilinmesi gerekir. Sayın Erdoğan’ı kimse Çözüm Süreci’ne karşı gibi bir konuma da indirgeyemez."

Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri