Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Akdoğan'dan Kumpas Açıklaması

07.01.2014 11:39
Yalçın Akdoğan bugün Star'daki yazısında daha önce söylediği "orduya kumpas kurdular" sözlerine açıklık getirdi.

Başbakan'ın danışmanı Yalçın Akdoğan daha önce cemaatin orduya kumpas kurduğunu iddia etmişti. Akdoğan, çok tartışılan o sözlerine bugün "Biz darbeci anlayışa ne kadar karşıysak, haksız ve hukuksuz şekilde insanların mağdur edilmesine de o kadar karşıyız. Adalet ve hakkaniyet arayışını darbeci anlayışa müsamaha gibi göstermek açık bir çarpıtmadır" diyerek açıklık getirdi. 

AK PARTİ MAĞDUR

Yalçın Akdoğan yazısında AK Parti'nin mağdur edildiğini şu sözlerle anlattı: 

Ortada gerçekten canavarlaşan bir yapı var. Geçmişte başkalarının kullandığı bu yapıyı bugün kullanıp yeni zulümler üreten ise kesinlikle AK Parti değil. AK Parti bu hastalıklı yapının sadece mağduru... Milletin iradesine tasallut edip siyaset mühendisliğine soyunan bu yapı Oslo’dan bu yana devlete ve iktidara istikamet çizmeye çalışıyor.

Medya manipülasyonlarıyla yargısız infazı ve itibarsızlaştırma operasyonlarını bunlar yapıyor.

Şantaj çetesi gibi, muhalif ve farklı kim varsa tehditle hizaya getirme operasyonunu bunlar yapıyor.

Devlet imkanlarını kullanarak yasadışı her türlü tertibi ve tezgahı bunlar yapıyor.

İftira, yalan ve çarpıtmayı hiçbir kutsal tanımadan bunlar yapıyor.

Farklı bünyelerde asalak ve hayalet gibi var olarak paralel devleti bunlar oluşturuyor.

Tüm gruplara, kişilere ve cemaatlere karşı müthiş bir tahammülsüzlükle hareket ederek, gelmek istedikleri yerlerdeki alternatifleri her türlü kirli tezgahla bunlar devre dışı bırakıyor.

AK Parti sadece kendi siyasi varlığı için değil Türk demokrasisinin geleceği için bu hastalıklı yapıya ve yeni vesayetçi çetelere karşı mücadele etmek zorundadır. 

Oluşturulmak istenen ESİR ve MAHKUM İKTİDARLAR döneminin önünde tek engel AK Parti kalmıştır. Türkiye böyle bir korku toplumu olmaya terk edilemez. AK Parti vesayetçi odaklarla mücadelesini sadece milletin desteğiyle ve legal siyaset zeminindeki uzlaşı arayışlarıyla yapar. Vesayetin hiçbir türüne dayanmadan her türlüsüne karşı aynı mücadeleyi sergiler.

HABERVAKTIM

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri