Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Bayer'den 'Pera'da bir ilk namaz' yazısı

02.06.2012 19:15
Hürriyet Yazarı Yalçın Bayer 'Pera'da bir ilk namaz...' isimli çok tartışılan bir yazı yazdı.

Bayer yazısında bazı grupların İstanbul'da yaptıkları gösterileri baz alarak 28 Şubat dönemini hatırlatan ve buram buram 'şeriat geliyor' paranoyası kokan bir yazı kaleme aldı. İşte 'Pera'da bir ilk namaz...' başlıklı o yazıdan ilgili bölüm...

'DİNE hassasiyeti' olan grupların İstanbul'daki eylem ve yürüyüşleri giderek artıyor. Bunları sıralayalım:

- Hizbullahçılar, 'Peygamber Sevdalıları Platformu' olarak Zeytinburnu'nda 'Kutlu Doğum Haftası'nda 500 bin kişi topladılar. Aslında, Mustazaf-Der adı altında legal olarak örgütlenen grup, önümüzdeki günlerde 'Kürdistan-i İslam-i Parti' adı altında partileşecek.

AYASOFYA ÖNÜNDE NAMAZ

- İstanbul'un Fethi'nin yıldönümünde Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Ayasofya önünde namaz kıldı, daha sonra İnönü Stadyumu'nda Fethi Şöleni yaptı.

....

- Bunların sonuncusu 'Mavi Marmara' şehitlerinin 2. yıldönümü için İHH'nın önceki gün Taksim'de 19.00'da başlayan etkinliğiydi.

...

BEYOĞLU'NDA İLK TOPLU NAMAZ EYLEMİ


Saat 20.00'de Taksim'den başlayarak yürüyüşte 'Kahrolsun İsrail, kahrolsun Esed, kahrolsun Rusya ve Çin' sloganları dikkat çekerken, Taksim'den Tünel'e giden İstiklal Caddesi'nde sürekli tekbir, salavat getirildi....

... Ve en önemlisi akşam namazı vakti geldiğinde, yüzlerce katılımcı daha önce yanlarında getirdikleri bezleri İstiklal Caddesi'ne sererek cemaat halinde akşam namazı kıldılar. Bu Beyoğlu'nda ilk kez bir toplu namaz eylemiydi! 
 

Bu haber toplam 3752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri