Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Küçük bunadı: İstiklal Marşı'nı M. Akif yazmadı

14.03.2016 00:01
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük canlı yayında karşı karşıya geldi.

Son dönemde aralarında sert tartışmalar yaşanan Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük, Hulki Cevizoğlu’nun sunduğu Ceviz Kabuğu programında karşı karşıya geldi. Program esnasında tansiyonun bir inip bir çıktığı gözlenirken, yayına Yalçın Küçük ile programın moderatörü Hulki Cevizoğlu’nun arasındaki ‘PKK’ tartışması damga vurdu.

“İSTİKLAL MARŞI’NI MEHMET AKİF ERSOY YAZMADI”

Programda ayrıca ‘İstiklal Marşı’ tartışması da yaşandı. Yalçın Küçük, İstiklal Marşı’nı Mehmet Akif Ersoy’un yazmadığını iddia etti. Doğu Perinçek ise “İstiklal Marşı’nı Mehmet Akif’in yazmadığına dair hiçbir ciddi belge yok! Bir tek Yalçın Küçük bu marş Mehmet Akif’in değil diyor. 80 milyon bu marş okunurken ayağa kalkıyor” dedi.

“PKK SİLAHLI BİR ÖRGÜTTÜR”

Doğu ve Güneydoğu’daki operasyonları sert bir dille eleştiren Yalçın Küçük, programın moderatörü Hulki Cevizoğlu’nun “PKK terör örgütü müdür” sorusuna “PKK silahlı bir örgüttür” cevabını verdi. Cevizoğlu’nun aynı soruyu ısrarla sorması üzerine ise bu soruya cevap vermeyeceğini belirtti.

Sizin her sorduğunuz soruya asla cevap vermeyeceğim” diyen Küçük’e Cevizoğlu, “Öyleyse buraya niye geldiniz” cevabını verdi.

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri