Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ergenekon Sanıkları Konuşursa Çökeriz"

12.09.2011 12:28
Karanlık Odatv'de ele geçirilen belgelerde ilginç talimatlar dikkat çekiyor. Yalçın Küçük, sanıklara eşit yardım yapılmaması sebebiyle itiraflara başlayacakları endişesini belirtiyor.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 12’si tutuklu 14 sanıklı Odatv iddianamesinde, sanıklara halkı kin ve düşmanlığı tahrik”, “TSK’yı darbeye teşvik”, “PKK’ya destek” gibi suçlamaların yanında “medyaya yön vermeye çalışmak” ve “Ergenekon soruşturmasına müdahale etmeye çalışmak” gibi suçlamalar da yöneltilmişti. Odatv’de ele geçirilen bir harddisk ise Ergenekon davalarına destek verirken, bazı sanıklara ayrıcalıklı davranılmasının tehlikeleri anlatılıp, önlem alınması isteniyor.

Odatv’de ele geçirilen ST3120827AS_ 4MS1TF89 seri numaralı bilgisayar hard diski içerisinde silinmiş bölgede “HOCADAN NOTLAR” başlıklı bir belge çıktı. İddianamede, davanın tutuklu sanığı Yalçın Küçük’ün talimatlarını içeren örgütsel notlar olduğu belirtilen belgede “sanıklar arasında ayrım yapılmasının rahatsızlık yarattığı” bunun “itiraf furyasını başlatabileceği”, “çok şey bilen bazı sanıkların konuşması durumunda” ise “tüm sistemin çökertileceği” uyarısı yapılıyor.

Sanıkların rahatsızlıklarının bir rapor haline getirildiği belirtilen talimat yazısında şöyle deniliyor: “Şikayetler her geçen gün artıyor. ‘Sanıklara destek açısından farklı muamele var’ deniyor. Ç. Doğan, Haberal, kategorisi ile D.Çiçek, M.Tekin vs. kategorisi kıyaslanıyor. Ciddi rahatsızlık var. Derlenen şikayet notu çok ayrıntılı, sanıklardan bazıları çok şey biliyor. Kime ne kadar maddi yardım, teknik savunma yardımı, medya desteği var, tek tek çıkarılmış. Bir itiraf furyası başlarsa bütün kategoriler aynı anda çöker, bu nokta bizce çok ciddi.”

Bu haber toplam 3416 defa okunmuştur
hala çökmedi mi
yedidağınaslanı
Allahın izni ile bedeni oligarşik, beyni silaha ve güce dayanan baas tipi rejimii andıran sistem zaten çöktü.
12 Eylül 2011 Pazartesi 12:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri