Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Küçük neden endişe ediyor?

17.10.2011 08:38
Yalçın Küçük itiraflar gelecek tedbir alalım demişti...

İddiaya göre bu sözlerErgenekonsanığı Yalçın Küçük'e ait. Küçük'ün bu uyarısı Oda Tv'de ele geçirilen "HOCADAN NOTLAR" başlıklı bir belgede yer alıyordu. Belgede "Sanıklar arasında ayrım yapılmasının rahatsızlığa yol açtığı " bunun "İtiraf furyasını başlatabileceği" yazıyor, önlem alacak haberler yapın diyordu. Öyle de oldu.Hafta içi görülen duruşmalarda Balyoz davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Yüksel Gürcan, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki zemin döşemesinin altında ele geçirilen ve ıslak imzasını taşıyan evrakın gerçek ve kendisine ait olduğunu itiraf etti. Gürcan, Bursa İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptığı dönemde 55 belediye başkanı ve 5 kaymakamla ilgili bilgi notu tuttuğunu söyledi.

Gürcan'ın bu sözleri duruşma salonunda rahatsızlığa sebep oldu.Dursun Çiçekbaşta olmak üzere salonda bulunan bazı sanıklar Gürcan'ın sözlerine tepki göstermişti.

Emekli Yüzbaşı Mehmet Ulutaş ise savunmasında bazı komutanların kendilerini taciz ettiğini itiraf etti. Ulutaş, emir komuta zincirini hatırlatarak komutanların söylediği yapılmadığında 'Postalın boyasız', 'Sakalın var.' tacizlerine başlandığını söyledi. Söylediği gibi de oldu. Salondan tepkiler yükseldi ve konuşması bölündü. Bunun üzerine üye Hakim Murat Üründü, sanığın savunmasını gizli oturumda alabileceklerini hatırlattı.

Son bir haftada ard arda gelen itiraflar Yalçın Küçük'ün talimatı olduğu öne sürülen işte bu sözleri akıllara getirdi.
Küçük'e ait olduğu ileri sürülen bu öngörüye bakılırsa Balyoz ve Ergenekon'da ilerleyen günlerde daha çok itiraflar geleceğe benziyor...

SAMANYOLU HABER TV
 

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri