Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Küçük'ten deşifre ettiniz fırçası

24.11.2011 09:30
Terör örgütünün çatı yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan isimlerden biri İrfan Dündar. Önderlik Komitesi'nin üst düzey yöneticisi olmakla suçlanıyor.

Bir de PKK kamplarında atış talimi yaparken çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

İddiaya göre İrfan Dündar, PKK'nın 2004 yılında ateşkes sürecini bitirdiği Kandil toplantısında, kanlı süreci başlatma kararı verenlerden biriydi. Ergenekon'un 3. İddianamesine de PKK-Ergenokon irtibatını deşifre eden telefon görüşmesiyle girmişti.

İddianameye giren yasal dinleme kayıtlarına göre İrfan Dündar, Ergenekon'un yöneticisi olmaktan yargılanan Yalçın Küçük'ü Öcalan'ın avukatı olarak arıyordu.

20 Kasım 2008'de mahkeme kararıyla dinlenen o görüşmede Dündar, Küçük'ten deşifre ettiniz fırçası yiyordu. Küçük, Dündar'a çok sert bir dille kendisininErgenekonile PKK arasındaki irtibatı sağlayan kişi olduğu yönündeki haberleri hatırlatıyordu.Konuşmanın devamında da Küçük'ün öfkesi devam ediyor.

İrfan Dündar şimdi gözaltında. ÖrgütleTerörÖrgütü lideri Öcalan arasında kuryelik yapmakla suçlanıyor. Bu telefon kaydı hakkında ne söyleyeceği de merak konusu 

Bu haber toplam 2620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri