Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Topçu'dan muhalefete tepki

16.12.2015 00:56
A Haber'de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Suriye'yi görmezden gelen muhalefete sert tepki gösterdi.

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programına katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Suriye'yi görmezden gelen muhalefete sert tepki gösterdi. "Çanakkale'de Bursa'dan olduğu kadar Şam'dan ve Halep'ten şehidimiz var" diyen Topçu, Suriye'nin Türkiye'nin medeniyet coğrafyası içinde olduğunu söyledi. Yalçın Topçu, "Dünyanın dört bir yanından gelip Suriye'de söz söyleme hakkını kendinde bulabilenlere karşı durabilecek sadece Türkiye var" dedi.

Topçu şöyle konuştu:

"Dünyanın bütün egemen güçleri bizim medeniyet coğrafyamızda yukarıda uçuyorlar kanatları birbirine değmiyor, aşağıda bizim kardeşlerimizi bombalıyorlar. Ölenler kim; Kürt, Arap, Türkmen. Yani kavmin hangi bahadır evladı olursa olsun ölenler neticede bunlar. Bunları öldürenler kimler; ifade ettiğim 5 bin kilometre, 10 bin kilometre öteden dünyanın bütün egemen güçleri, tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi bugün de oradalar. Nasıl der bizim muhalefet liderimiz, 'Bizim orada ne işimiz var?' Çanakkale'de Sakarya'da, Dumlupınar'da orada şehit olanlar sadece Anadolu coğrafyasındaki illerden mi olduğunu zannediyoruz? En çok şehit veren yerimiz Bursa, 3 bin 600. Şam'ın ne kadar şehit verdiğini ben buradan söyleyeyim de öğrensinler; 8 bin 600, Halep 6 bin 400."

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri