Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalı Erguvan Caddesi engelliler için hazır

28.03.2012 17:17
Paşabahçe Meydan düzenleme çalışması kapsamında alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanan, Yalı Erguvan Caddesi ile İskele Meydanı görme engelli vatandaşlara kolaylık sağlayan kılavuz taşlarla döşendi.
Engelli vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini artırmak amacıyla belediye binasında fiziksel düzenlemeler yapan Beykoz Belediyesi, meydanları da engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak yeniliyor.
Soğuksu ve Tokatköy Meydanı’nda engelli yürüyüş yollarının tamamlanmasının ardından Yalı Erguvan Caddesi ve İskele Meydanı görme engelli vatandaşlara kolaylık sağlayan takip taşlarıyla döşendi. Takip taşları, Paşabahçe İskelesi’ne inişte ve sahil gezintisinde vatandaşlara yön gösterecek.  
Atatürk Parkı’nda devam eden yenileme çalışmaları tamamlandığında kılavuz taşlar parka kadar uzanacak, parkta ayrıca fiziksel engelli vatandaşların ulaşımı için düzenleme ve rampalar da yer alacak. 
Belediye Meydanı da projelendirilecek
Engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılabilmeleri ve kamu hizmetlerine kolay ulaşabilmesi için meydan ve caddelerde düzenlemeler yaptıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kaymakamlık, adliye ve kültür merkezinin yer aldığı belediye meydanını da fiziksel ve görme engelli vatandaşlar için projelendireceklerini söyledi. 
Haber Merkezi


 

Bu haber toplam 5258 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri