Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1,5 Milyon TL'lik yangın

05.03.2011 15:40
Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'nde çalışan bir kadının başkasına ait kimlikle iş yerine gelerek yangın çıkardığı 30 bin vize pulunun zarar görmesine neden olduğu iddia edildi.

Kadın memurun verdiği zararın boyutunun ise yaklaşık 1 milyon 500 bin TL olduğu öğrenildi. Zarara neden olduğu iddia edilen kadın memur S.A.'nın tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'nün vize pullarının bulunduğu bölümde sabaha karşı çıkan yangının ardından, polis tarafından soruşturma başlatıldı. Kundaklama ihtimali üzerine geniş çaplı soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini tek tek inceledi.

Yapılan incelemede, Gümrük Saymanlığı'nda vize memuru olarak çalışan S.A.'nın başkasına ait kimlik kartını kullanıp başına peruk takarak sabaha karşı işyerine geldiği belirlendi. Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan S.A.'nın polisteki sorgusunda susma hakkını kullandığı, çıkarıldığı mahkemede de iddiaları kabul etmediğini söyledi. S.A. yapılan sorgunun ardından kundaklama suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

S.A.'nın yangın çıkararak vize pullarını yanmış gibi gösterdiği, pulları ise yasa dışı yollardan satarak haksız kazanç elde ettiği iddia edildi. Yangında zarar gören pulların değerinin ise 1,5 milyon TL olduğu aktarıldı.

Yaşanılan olay sonrası Maliye Bakanlığı'nın soruşturma başlattığı bakanlığın, Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürü Y.S. tutuklanan S.A. ve ambar memurları Ü.U. ve A.A.'yı görevden aldığı öğrenildi.

Öte yandan S.A.'nın 3 yıl önce havalimanı içerisinde bir çantayı bulduğunu bunu sahibine teslim ettiği için bu davranışı dolayısıyla Maliye Bakanlığı tarafından 'örnek' ilan edilerek maaşla taltif edildiği öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri