Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaralı kadın ağzından öyle bir şey çıkardı ki

17.09.2013 14:51
Eşi tarafından vurulan yaralı kadın hastaneye kaldırılıyordu. Tam o an meydana gelen olan sağlık ekiplerini şaşkına çevirdi.

 

PENDİK’te, ayrı yaşadığı eşi tarafından tek el ateş edilerek yaralanan 39 yaşındaki kadın, göğsünden giren mermiçekirdeğini öksürerek çıkardı.

Olayın nadir görülebileceğini belirten uzmanlar, “Çekirdek geniş hava kanallarından birine denk geldiyse öksürmeyle çıkar.” dedi.

KOCA TEK KURŞUNLA VURDUKTAN SONRA KAÇIP İNTİHAR ETMİŞTİ

Sağlık ekiplerinin de şaşırdığı olay, sabah saatlerinde Pendik’te yaşanmıştı. Mehmet Aktaş (48) isimli şahıs, ayrı yaşadığı eşi Nuran Aktaş’ı (39) sokak ortasında benzin dökerek yakmak istemişti. Öfkeli koca ardından tek kurşunla eşini yaraladıktan sonra kaçmış ve intihar etmişti. Yaralı kadın ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.mermi.jpg

DURUMU AĞIRLAŞTI

Bu arada, sağlık ekiplerinin şahit olduğu olay, görenleri hayrete düşürdü. Yerde yaralı halde yatan Nuran Aktaş, sağ göğsüne isabet edenmermi çekirdeğini öksürerek ağzından çıkardı. Çıkan çekirdek, mermi kovanı ile birlikte olay yerine bırakıldı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Nuran Aktaş’ın durumunun ağırlaştığı öğrenildi.

Öte yandan uzmanlar, olayın tıp dünyasında çok nadir görülebilecek bir konu olduğunu söyledi. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Kart, “Göğse isabet edenmermi çekirdeği, geniş hava kanalarından birine denk geldiyse öksürmeyle çıkabilir.” dedi.INTERNETHABER

Bu haber toplam 2548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri