Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YARALI POLİSİN BABASINDAN MEDYAYA İSYAN

05.05.2013 12:47
1 Mayıs'ta yakınındaki göstericinin kaldırım taşını kafasına vurmasıyla ağır yaralanın Polis Çağrı Baş'ın, kendisi gibi polis olan, babası medyaya isyan etti.

Olaylı 1 Mayıs kutlamalarında göstericilerin attığı kaldırım taşları ve çelik bilyelerle yaralanan 22 polis memurundan biri olan Çağrı Baş (22) iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayati tehlikeyi atlattı.

Makine mühendisliği bölümünü kazanmasına rağmen baba mesleği olan polisliği tercih eden Çağrı Baş, 1 Mayıs’ta geceyarsından itibaren çalışmaya başladı. Star'ın haberine göre,olayların şiddetlendiği bir anda yakınına kadar gelmeyi başaran bir gösterici elindeki kaldırım taşını Çağrı Baş’ın kafasına vurdu. Götürüldüğü Okmeydanı Eğitimi ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde pansuman sırası beklerken dikkatli bir doktorun beyin kanaması geçirdiğini farketmesi sayesinde Baş’ın hayatı kurtuldu. Kafatasında kırıklar olduğu ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen Baş acilen ameliyata alındı.

Sendikacılara tepki gösterdi

Oğlu gibi kendisi de polis olan Mahfiddin Baş kendisinin de Eskişehir’deki 1 Mayıs kutlamalarında görevli olduğunu belirterek acı haber üzerine geldikleri İstanbul’da 3 gündür hastanede olduklarını söyledi. Mahfiddin Baş, bazı medya kuruluşlarına tepki göstererek şunları söyledi: “Görevini yaparken ölüm tehlikesi atlatan bir güvenlik görevlisine 22 yaşındaki gencecik bir polis memurunu kimse görmüyor. Göstericilerin haklarını savunanlar bu çocukların hakları konusunda ses çıkarmıyor. Polisi eleştirenler yakın mesafeye kadar gelip bir kişinin kafasına kaldırım taşı vuran göstericiyi eleştirmiyor. Bu olayların bu hale gelmesine Taksim inadını sürdüren sendikalar sorumludur. Marjinal gruplara ortam hazırlayan sendikalar hakkında yasal işlem yapılmalıdır. Çağrı’nın ve diğer polislerin durumu iyi. Ya daha kötüsü olsaydı.”

cagribas.jpg

Star

Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri