Akşam saatlerinde Yayladağı ilçesine 15 km mesafede bulunan Keseb şehrinde Esad güçleriyle Özgür Suriye ordusu askerleri arasında çatışma çıktı. Yayladağı şehir merkezinden ve çevredeki köylerden duyulan çatışma sesleri paniğe neden olurken Türk askeri birlikleri Yayladağı sınır kapısında ve çevresinde tedvir aldılar. Güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkartıldığı sınır kapısında askeri birlikler ve ambulanslar hazır beklerken akşam saatlerinde Suriye helikopterlerinin Keseb’i bombaladıkları bilgisi geldi. Görgü tanıkları helikopterlerin Keseb üzerinde uçtukları ve bomba yağdırdıkları aktarılırken çatışmalarda yaralanan 30 dan fazla Özgür Suriye ordusu askeri Türkiye’ye kaçtı. Sınırı geçen yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldılar. Antakya’daki hastanelerdeki yoğunluktan dolayı dört yaralı İskenderun Devlet hastanesine getirilerek burada tedavi altına alındılar. 112 Görevlileri çok sayıda ambulansın Yayladağısınır kapısında bekledikleri ve sınırı geçmeyi başaran yaralıları hastanelere taşıdıklarını söylediler.

SINIRDA BEKLEYENLERE HAVA SALDIRISI
Suriyeli muhalif Muhammed Akdağ, Suriye Minnih Havaalanı'ndan kalkan uçakların gün boyunca Halep'in Azaz, Tel Rıfat ve el-Bab beldelerini bombaladığını belirtti.

Akdağ AA muhabirine telefonla yaptığı açıklamada, hava saldırılarından kaçan bine yakın Suriyelinin Türkiye'ye geçiş yapmak amacıyla sınır bölgelerine akın ettiğini, Suriye ordusunun sınır bölgelerinde saldırılara devam ettiğini belirtti.

Suriyeli vatandaşların Bab-u Selam sınır kapısına yakın bir bölgede toplandığını aktaran Akdağ, uçakların sınırı geçmek isteyen vatandaşların bulunduğu bölgeleri bombaladığını kaydetti. Akdağ ayrıca Suriyelilerin sınırdan güvenli bir şekilde geçiş yapabilmeleri için Türkiye'den yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

YARALI SURİYELİLER İSKENDERUN'A GETİRİLDİ
Çatışmalarda yaralananlar Hatay'ın çeşitli hastanelerinde tedavi altına alındı.
İskenderun'dan Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınır kapısına giden ambulanslar, yaralı Suriye vatandaşlarını İskenderun'a getirdi. Durumu ağır olan yaralıların getirileceği İskenderun Devlet Hastanesi alarma geçti. Hastanenin tüm personeli göreve çağrıldı. Ambulanslarla getirilen yaralıların durumlarının ağır olduğu görüldü.
Başlarından ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan Suriyelilerin hastanedeki tedavileri sürüyor. Saat 00.00'dan sonra hastaneye 4 ağır yaralı getirildi. Ambulans görevlileri, yaralıları Yayladağ sınır kapısından getirdiklerini bildirdi.