Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yarasalar ışığı sevmez

07.05.2015 11:43
Paralel Yapı’ya mensup isimlerin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i hedef tahtasına oturtmasının aksine Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri ve Nur Cemaati’nin önde gelen isimleri Akit’e önemli açıklamalarda bulunarak, “Biz Mehmet Görmez’den memnunuz

Paralel medyanın hedefindeki Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e bir destek de Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri ve Nur Cemaati’nin önde gelen isimlerinden geldi. Akit’e konuşan Said Nursi’nin yaşayan talebelerinden Said Özdemir, “Nur Cemaati Mehmet Görmez’i takdir ve tebrik ediyor.” derken diğer talebesi Mehmet Fırıncı ise, “Mehmet Görmez hakikaten bu memleketin her şeyine birden maddi manevi kuvvet vermek için çırpınan bir din adamımız. Benim onu taltif etmeye hakikaten kelam olarak takatim yok.” ifadelerinde bulundu.

SAİD ÖZDEMİR: NUR CEMAATİ GÖRMEZ’İ TAKDİR EDİYOR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in İslamiyet adına çok güzel çalışmalarda bulunduğunu belirten Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Said Özdemir, “Biz Mehmet Görmez’den memnunuz. Nur Cemaati Mehmet Görmez’i takdir ve tebrik ediyor. Bediüzzaman Hazretlerinin vasiyetini yerine getirerek Risalelerin orjinaline uygun basımı noktasındaki çalışmalarını da çok olumlu görüyoruz. Allah yardımcısı olsun. Çok güzel çalışmalar yapıyor. Hakikatleri söylüyor.” şeklinde konuştu.

MEHMET FIRINCI: BENİM ONU TALTİF ETMEYE KELAM OLARAK TAKATİM YOK

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e karşı kara propangada yapanlara yönelik “O yanlışlığı yapanların  da biran evvel bu yanlışlıktan vazgeçmelerini tavsiye ederim.” diyen Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinden biri olan Mehmet Fırıncı, “Mehmet Görmez hakikaten bu memleketin her şeyine birden maddi manevi kuvvet vermek için çırpınan bir din adamımız. Benim onu taltif etmeye hakikaten kelam olarak takatim yok. Kendisinden Allah razı olsun. Güzel ülkemiz için, dini mübini İslam için, insanlarımızın hem dini hem uhrevi saadetini temin etme hususunda çırpınan bir insan. İnsanız hatadan ali olmayız ama öyle bir hatası da katiyen zuhur etmedi. Onun için bütün duygularımızla ona teşekkür ederiz. 

Paralel Yapı’nın Diyanet İşleri Başkanlığını ele geçiremediği, hedeflerine ve amaçlarına ulaşamadığı için Mehmet Görmez’e yönelik taarruza geçildiğini belirten Barla Platformu Başkanı ve AK Parti Amasya Milletvekili adayı Said Yüce, “Paralel yapı, CHP ve HDP birlikte Diyanet İşleri Başkanımıza hep birlikte saldırmaları başkan Mehmet Görmez’in çok doğru yolda olduğunu göstermektedir.” dedi. 

GÜLEN’İN ESKİ YAKIN ARKADAŞI KATIÖZ’DEN SERT TEPKİ

Bugüne kadar gelmiş geçmiş başkanlardan daha farklı çalışmalara Mehmet Görmez’in imza attığını belirten Fetullah Gülen’in eski yakın arkadaşı ve Manisa İlim Kültür Vakfı Başkanı Ali Katıöz, “Yarasalar ışığı sevmez. Hele hele Bediüzzaman’ın vasiyeti olan Risale-i Nur’un basımı onda tahakkuk etmesi sonrasında elbette bu tenkitleri alacaktır. Mehmet Görmez’i bütün ruhu canımızla tebrik ediyoruz, tebrik ediyoruz, tasdik ediyoruz. Bütün tenkitlere göğüs germesi lazım. Hücum edenler isterse bağnaz dindar görünümlüler olsun isterse din aleyhinde olanlar olsun bu olacaktır.” ifadelerinde bulundu. 

GÖRMEZ PARALEL YAPI’NIN RANTINI KESTİ

Paralel Yapı’ya bağlı medya organlarının Mehmet Görmez’i hedef yapmasının arkasındaki asıl gerçeğin o yapının rantlarının kesilmesine bağlayan Nur Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ve Risale Haber Yazarı Abdurrahman İraz ise, “Paralel yapı mensupları topladıkları kurbanlıklar, himmet toplantılarından insanlardan aldıkları paralar ve buna benzer gerçek yüzlerinin ortaya çıkması sonrasında artık kimseden para toplayamıyorlar. Bir de Risale-i Nurları tahrip edip ciddi paralar kazanıyorlardı. Mehmet Görmez geldi ve Risale-i Nuru devlet yetkililerimizle birlikte koruma altına aldı. Tabiî ki bunun sonrasında da artık tahrif edilmiş Risale-i Nurları da basamıyorlar ve rantları o noktadan da kesilmiş oldu.” Dedi. 

PARALEL’İN ASIL HEDEFİ TAYYİP ERDOĞAN

Mehmet Görmez üzerinden asıl hedefin cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu söyleyen Abdurrahman İraz, “Çünkü onların arabalarının tekerine asıl taş koyan Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla Tayyip Erdoğan’a bağlı olan hükümet ve kamu kuruluşları hiçbir şey yapmasalar dahi paralel medyanın hedefinde olur. Onların herhangi bir kötü hasletinin olması şart değil ki onlar kötü bir haslet bulurlar ve onun üzerinden kara propaganda yaparlar.” şeklinde konuştu.

Yeni Akit

Bu haber toplam 1690 defa okunmuştur
salak
muhammed
kimki bu salak nurcular turk halki,da bunlardan memnun degil,bunlar turkiye,nin bitleri.hirsiz,ligi serefsiz,ligi haksiz,ligi tesvik eden bunlar gibilerdir.kimki bunlar.
07 Mayıs 2015 Perşembe 18:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
rant mı?
hasan fehmi
Dunyanın 3 de 2 ikisine nurların mesajlarını ulaştırmak için basım yapmak kotu ülmasa gerek... onlar üstad hazretlerinin talbebleri saugımız var ama düşünceleri son derece yanlış. Paralel yapı diye yutturulanın safsata olduğunun Farkında bile değiller. Ulkeye bak ya hersey tekelleşiyor bunu iftiharla konusuyor, rehber edindikleri ustad a bak savundukları şeye bak... yakışmıyor bu gaflet...
07 Mayıs 2015 Perşembe 13:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri