Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbanlarınız Dünyanın Dört Bir Yanında Şahit Oldu

01.11.2012 22:41
Yardımeli Derneği, Dünyanın dört bir tarafına hayırseverlerin Kurban emanetlerini ulaştırarak fakirlerin, muhtaçların, mağdurların ve mülteci konumuna düşmüşlerin bayram sevincine ve neşesine ortak oldu.

Savaş ve kriz bölgeleri Suriye, Arakan, Filistin, Afganistan, Somali başta olmak üzere daha pek çok yerde yüzler bir nebze de olsa güldü; yetimlerin başı okşandı, çeşitli hediyeler verildi.

Kılınan bayram namazlarıyla, getirile tekbirlerle, Kurban kesimleriyle, yardım dağıtımlarıyla bir bayramı daha coşkuyla kutlandı; dostluklar ve kardeşlikler pekiştirildi.

Yardımeli Derneği hayırseverlerin vekâleten verdiği binlerce kurbanı 30 ülkede ve 40 bölgede keserek Yardımeli gönüllüleri vasıtasıyla ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye dağıttı.

Konuyla ilgili konuşan Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan:”30 ülkede ve 40 bölgede kestiğimiz kurbanlarla fakirlerin, muhtaçların, mazlumların, mağdurların ve mülteci konumuna düşmüş kardeşlerimizin bayram sevincine ortak olduk. Ayrıca Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi yetim çocuklarımızı giydirip onların da bayram yapmasını sağladık. Yardımeli Derneği olarak başta Filistin, Somali, Sudan, Arakan ve Suriye mültecileri olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yüzbinlerce aileye kurban sevincini yaşattık. Yaptığı yardımlarla fakirlere, yetimlere, muhtaçlara, mazlumlara bayram sevincini yaşatan tüm hayırseverlerimize ve gönüllü ekibimize çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

Bu haber toplam 5760 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri