Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yargı süreci uzun tutuluyor

25.10.2012 11:21
Kurban Bayramı'nı Ankara'da geçiren siyasi parti liderlerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını Gazi Mahallesi'ndeki Gazi Merkez Camii'nde kıldı.
Bahçeli, ardından MHP'nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti. Mezar ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bahçeli, Ergenekon'dan tutuklu MHP'li milletvekili Engin Alan'ın 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanması sorulması üzerine "Bu yargı süreci çok uzun tutuluyor. Zaman zaman tutuklu kişiyi takrar tutuklamak gibi tuhaf olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunların bir an evvel bitirilmesini istiyoruz." dedi.

Açıklamasında ilk olarak Kurban Bayramı için tebriklerini açıklayan Devlet Bahçeli, "Bugün milletçe bir Kurban Bayramı'nı idrak etmekteyiz. İslam alemine Türk milletine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz. İki bayram arasında milletimiz çok kayıplar vererek, şehitlerimiz hergün baba ocaklarına gelerek geçmiştir. İnşallah bundan sonra Türkiye'nin birliği, dirliği, kardeşliği bin yıllık beraberliği tekrar güçlenerek milletimizin huzuru sağlanmış olu." diye konuştu.

Engin Alan'ın durumunun sorulması üzerine ise Bahçeli, şöyle konuştu: "Bu yargı süreci çok uzun tutuluyor. Zaman zaman tutuklu kişiyi takrar tutuklamak gibi tuhaf olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunların bir an evvel bitirilmesini istiyoruz. Yargının çok uzaması, üzerinde çok tartışma yaratılması ülkemiz ve adalet anlayışı açısından miletimizi rahatsız etmektedir. Bir an evvel bunların sonuçlanmasını istiyoruz."
CİHAN 
Bu haber toplam 1378 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri