Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yargıda kaç paralelci var? Savcı Mehmet Demir açıkladı

29.04.2015 00:52
Yargıdaki paralelci sayısını yaklaşık olarak açıklayan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, HSYK'nın bu elemanlar için harekete geçtiğini söyledi.

24 TV'de Yasin Erçağlayan'a konuk olan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, şu anda yargı içerisinde 4 bine yakın paralel cunta elemanı olduğunu söyledi.

 

Ekim 2014'te yapılan HSYK seçimleriyle birlikte HSYK'nın paralelden temizlendiğini, insanların bu konuda içlerinin rahat olması gerektiğini, ancak yargı içerisinde 4 bine yakın paralel cunta elemanı bulunduğunu belirten Savcı Demir, HSYK'nın bu elemanlar için gerekli adımları attığını ifade etti.

 

SAVCI MEHMET DEMİR KONUYLA İLGİLİ ŞÖYLE KONUŞTU:

 

Çok şükür ki, 2014 Ekim ayında HSYK seçimleri yapıldı ve HSYK yani Türkiye'nin yargı sisteminin tepesindeki bağımsız kurul, paralel cunta elemanlarından temizlendi. Bu çok önemli bir şeydir. Çok şükür şimdi yargının güveneceği, yargının inandığı bir HSYK var.

 

HSYK derhal bu olayla ilgili gereğini yaparak, bu hakimleri açığa aldı ve soruşturma başlattı. Paralel cunta yargıda her şeyi ele geçirmiş değil. Paralelci olmayan büyük çoğunluk hukukçu tavrıyla, tam bir adalet adamı tavrıyla, bunların yaptıklarını tasvip etmemektedir.

 

Ancak, teröristin ne zaman eylem yapacağını önceden kestiremezsiniz. Suikast eylemleri her zaman bir adım önden gider. Yani o eylem yapar, siz ancak o zaman onun terörist olduğunu tespit eder, önlem alırsınız.

 

YARGIDA KAÇ PARALELCİ VAR?

 

Yargı camiasının içinde yaklaşık 4 bine yakın paralelci cunta elemanı var. Bunu söylediğim zaman bu ülkenin namuslu insanlarının korkması gerekiyor. Çünkü hiçbir ülkenin yargısının içinde 4 bin tane emir, talimat ve motivasyonu hukuk ve adaletten almayan, başka birilerinden alan bir grubun varlığına hiçbir ülke tahammül edemez.

 

Yaklaşık 20 gün önce, HSYK 3. Dairesi yargı içerisinde yuvalanan bu paralel cunta elemanlarının açığa çıkarılması ve 17-25 Aralık darbe teşebbüsüne katılanların tespitine yönelik bir inceleme ve araştırma emri vermiştir.

 

Milletimiz rahat etsin. Birileri elbette ki yargı içerisinde bir takım saldırılarda, bir takım suikast girişimlerinde bulunacaktır. Ancak bu yargı camiasının ekserisi kesinlikle paralel cuntaya karşıdır. Kesinlikle tarafsız, bağımsız, motivasyonu adalet ve vicdan olan, hak ve hukuka bağlı büyük bir çoğunluk milletinin emrindedir. HSYK da, bağımsız ve tarafsız yargının şu anda en büyük teminatıdır. O yüzden milletimiz rahat uyuyabilir.

 

 

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri