Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Yargısız İnfaz Devlet Eliyle Yapıldı"

23.03.2011 00:48
CNN Türk’te Cüneyt Ödemir’in hazırlayıp sunduğu 5N1K programın bu akşamki konuğu Ayhan Çarkın, tartışmalı dönem olan 1990'lı yıllarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir dönemin özel harekat polisi susurluk kazasından sonra ilişkileri görevleri çok yazıldı ve konuşuldu. Topal cinayetine adı karıştı ve en son Pazar günü İstanbul’da nevruz kutlamalarında görüntülendi.
 

Ayhan Çarkın bir 1990’lı yıllarda gerçekleştirilen birçok operasyonda yargısız infaz yapıldığını kendisinde bunların arasında olduğunu gerçekleştirilen infazları gördüğünü ifade etti.

Çarkın “Bu kan aktıysa devletin eliyle aktı. Devletten habersiz kimse kan akıta bilir mi? O dönemde gerçekleştirilen tüm olayların dosyalarının açılmasını istiyorum. Hayata dönüş operasyonları dönemin adalet bakanı çıkıp pişkin şekilde bunu devlet adına yaptım diyorsa bunun adında devlet yok. dedi.

İşte O Video...

            

Cüneyt Özdemir konuğu Ayhan Çarkın’a “bir dönem çok konuşuldu tartışıldı ben size 14 yıl gecikmeli olarak soruyorum. Aslında bu soruyu susurluk döneminde sormak isterdim. Bir dönem Türkiye’de çeşitli Kürt iş adamlarının bir listesi olduğu konuşuldu. 100 kişilik ölüm listesi olduğunu ve bu listede bazı Kürt adamlarının kaçırılıp infaz edildiği konuşuldu tartışıldı siz bu infazlara tanıklık ettiniz mi?” sorusunu yöneltti.

Çarkın soruya şöyle yanıt verdi;

“Ancak bunları hakikatleri araştırma komisyonu kurulduğunu açıklarım. Bu ülke için bir şey yapacaksam geçici de olsa bu komisyonun kurmamız lazım. Fakat öyle bir liste var. O zamanın Başbakanı zaten söylemişti. Bölücü örgüte yardım yapan iş adamların listeleri elimdedir. Onlarda gereken cevabı görecekler demişti.”

Özdemir konuğuna bu düzen nasıl işlediğini ilk defa içerden biriyle konuşuyoruz biraz anlatırımsınız lütfen.

Çarkın; “ verilen emirler yerine getirildi. Emir verenler kenara çekildi. Şimdi herkes korkuyor açıklamaya. Emirler infaz emirleriydi. Bize verilen emirler resmi emirlerdi.
 

İşte O Video...

            

  

Kaynak:
Bu haber toplam 3432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri