Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yarının mücadelesi daha şiddetli olacak

16.08.2011 08:56
Şahin 'Yarının mücadelesi bugünün mücadelesinden daha şiddetli olacak' dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Bu milletin ve devletin varlığını, büyüklüğünü, huzurunu, gururunu, örselemek, tırmalamak isteyen birileri var, ne yazık ki. Keşke olmasalar diyoruz ama keşke olmasalarla da bu iş bitmiyor. Olmamaları için, yok olmaları için, yapmamaları için bu sofradaki bu nimete kan doğramamaları için, bu huzuru bozmamaları için yine devlet olarak hükümet olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Sizi temin ediyoruz ki bu büyük milletin, bu kutsal vatanın huzurunu bozmak isteyen, büyüklüğüne göz dikmek isteyen, küçüklerle acizlerle ucubelerle adı konmamış bu güruhla bu milletin, bu devletin mücadelesi hukuk çerçevesinde ama yaptıklarının karşılığını oluşturacak şekilde bugün de yarın da devam etmektedir ve edecektir. Yarının mücadelesi bugünün mücadelesinden yapısal ve yöntem olarak daha farklı ve daha şiddetli olacaktır'' dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Gölgelerin üstümüze geldiği her anda bu ülkenin, bu dualı toprakların, bu dualı neslin üzerine güneş, mutlaka çok kez ve devamlı doğacaktır. Gölgeler kaybolacaktır, onları yok edeceğiz. Hiç kimse bu memleketin üzerine gölge düşürmeye kalkmasın'' dedi.

Şahin, Uluslararası Nakliyeciler Derneğince (UND) WOW İstanbul Otel'de düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, uluslararası taşımacılık yapan nakliyecilerin Türkiye'nin yüz akı olduğunu söyledi.

Bugün üreten, üretiminde iddialı olan ve üretim planlaması yapan bir Türkiye bulunduğunu ifade eden Şahin, ''Kendi insanının özgüveni yüksek bir Türkiye var. Mühendisi, hukukçusuyla güvenlik mensubuyla çiftçisiyle her alanda çalışan, üreten, yarışan, kendini geliştiren insanların bolca olduğu bir Türkiye var'' diye konuştu.

Üreten Türkiye'de üretimin taşımasının da nakliyeciler tarafından yapıldığını ve nakliyeciliğin Türkiye'nin yüz akı olarak hep yoluna devam edeceğini vurgulayan Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

''Bugün farklı alanlarda dünya ile yarışan bir Türkiye var. Kendine inanmış, birbirine kenetlenmiş farklı bir Türkiye var. Özal'ın ifade ettiği gibi '21'inci yüzyıl Türkiye'nin ve Türklerin yüzyılı olacaktır' hedefini, kuvveden fiile 21'inci yüzyılda hayata geçiren bir Türkiye ve Türk milleti var. Üreteniyle taşıyanıyla alanıyla satanıyla okuyanıyla sporcusuyla bilim adamıyla sanat adamıyla farklı alanlarda dünya ile yarışan bir Türkiye var. İç meselelerini halletmiş, birbiriyle olan ideolojik kavgalarını bitirmiş, 20'nci yüzyılın yanlışlığını fark etmiş ve terk etmiş, '21'inci yüzyılın Türkiye'si olarak topyekun başaracağız, 21'inci yüzyıl bizim yüzyılımız olacak' inancı ve kararlılığında olan yeni bir nesil ve o nesle yardımcı olan iş adamları, yöneticiler var. Birbirini anlayan bir Türkiye var. O yeni Türkiye'nin yeni, çağdaş anlayışına sahip, geleneğini ve manevi değerlerini terk etmeyen, inadına da bilinçli bir şekilde sahiplenen bir Türkiye var.''

-''ÇARESİZ İNSANLARIN EN BÜYÜK UMUDU TÜRKİYE''-

Dünyanın da bunların farkında olduğuna işaret eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dünyanın büyükleri de küçükleri de ezilenleri de bunların farkında. Büyükler bir şey yaparken 'Asya ile Avrupa'nın ortasındaki Küçük Asya'daki büyük insanlar acaba bu konuda ne der?' diye sorma ihtiyacında. Dünyanın özellikle yakın bölgesinde bulunan Orta Doğu'da, Kuzey Afrika'da, Orta Afrika'da, hatta Afrika'nın her yerinde, Balkanlar'da, Kafkasya'da, Orta Asya'da dünyanın zayıfları da güçsüzleri de 'acaba Küçük Asya'nın büyük adamları bize ne zaman bakarlar, gelirler, ellerini uzatırlar?' diye de beklemede. Onlar bize bakıyorlar.

Bu ramazan ayının, Afrika'nın artık sembol ülkesi olan Somali'deki insanların, dünyanın pek çok yerindeki çaresiz insanların en büyük umudu Türkiye. Bu, bizim sorumluluğumuzu artırıyor. Devlet olarak sorumluluğumuzu artırıyor. Ama biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle bir bütündür. Devleti idare etmek sorumluluğunu üzerine almış olan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, şunun her zaman farkındadır, Türk milleti zengin, müreffeh ve özgür olduğu, güçlü olduğu müddetçe güçlü millet, güçlü devleti doğurur. Dolayısıyla devletin sorumluluğu aynı zamanda milletin de omuzlarındadır, bizim de omuzlarımızdadır.''

Bu sorumluluğun Türkiye'yi yormaması, üzmemesi gerektiğini belirten Şahin, ''Aranan insan olmak, aranan millet olmak, aranan ülke olmak, dikkate alınan ülke olmak kolay değil. Biraz daha çalışmayı, zaman ayırmayı gerektiriyor. Başka türlü de olmuyor. Her şeyin bir bedeli var, itibarlı bir devlet ve millet olmanın... Bir ülkeye giderken 15 sene önce kaale alınmayan bir pasaportun 15 yıl sonra havaalanı girişlerinde kaale alındığı bir pasaport olmasının, dikkate alınmayan liranın, dikkate alınır olmasının bir bedeli var. O da çok çalışma, o da enerjileri, güçleri birleştirmek, 'haydi, ben değil biz' diyebilmek, beraber olabilmek ve beraber olmanın hem mutluluğunu yaşamak hem de güç veren hissini kullanabilmek'' diye konuştu.

-''HİÇ KİMSE BU MEMLEKETİN ÜSTÜNE GÖLGE DÜŞÜRMEYE KALKMASIN''-

Şahin, bu akşamki iftar sofrasının da sıradan bir sofra olmadığını, burada oluşturulan bir büyük değer bulunduğunu ifade etti.

Dostluk, kardeşlik, huzur ve vakar içinde medeni bir buluşmanın gerçekleştiğini dile getiren Şahin, Türkiye'de nereye gidilse Türk insanının en fakiriyle birlikte aynı vakar içinde ramazan ayının bu buluşmasını gerçekleştirdiğini kaydetti.

Nakliyecilerin ekonominin kan damarları gibi çalıştıklarını da dile getiren Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

''Biz de diyoruz ki iyi ki yapıyorsunuz, iyi ki varız ve var olacağız. Gölgelerin üstümüze geldiği her anda bu ülkenin, bu dualı toprakların, bu dualı neslin üzerine güneş, mutlaka çok kez ve devamlı doğacaktır. Gölgeler kaybolacaktır, onları yok edeceğiz. Hiç kimse bu memleketin üzerine gölge düşürmeye kalkmasın. Kalkarsa da o gölge sizin güneş gibi bakışlarınızla kaybolacaktır, yok olacaktır. Birlikteyiz, birlikte yürüyoruz, birlikte yürüyeceğiz. Hedefimiz büyük.'' 

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri