Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf muhabirinden şok iddia

14.02.2011 08:44
Taraf muhabiri Mehmet Baransu'nun iddiasına göre Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ tutuklanacak

Balyoz davasında şok tutuklamaların ardından sarsıcı bir iddia ortaya atıldı. Buna göre irtica eylem planı ve 27 Nisan e-muhtırası nedeniyle 2 Genelkurmay başkanı tutuklanacak. bu görüşü diye getiren isim ise Taraf'ın sarsıcı haberlerine imza atan Mehmet Baransu...

Balyoz yargılamalarında Gölcük'ten yeni deliller çıktığı iddiasıyla aralarında Çetin Doğan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına ile çok sayıda muvazzaf generalin olduğu 163 sanık için tutuklama kararı çıktı.

Taraf Gazetesi'nden Mehmet Baransu son yaşanan tutuklamalar ile ilgili olarak Dipnot.tv'den Kenan Taş ile konuştu: "Dün ilk olarak mahkeme salonunda yapılanlar çok çirkindi mahkeme başkanını tehtit etmeden tutun da Harbiye Marşı söylemeye kadar; hala kendileri imtiyazlı bir sınıf olarak görüyorlar ama Türkiye'de herşey değişti." diyen Baransu şöyle devam etti:

"Artık kimse imtiyazlı değil. Ben bu tutuklamaları tahmin etmiştim daha önceden çünkü 3 gün önce Çetin Doğan'ın avukatı özel bir hastahaneden rapor aldı omzunda sıkıntı var diye.

Normalde rapor GATA'dan alınması gerekirken özel bir hastahaneden alındı. Ben de düşündüm yakında kokusu çıkacak bu işin diye.

Dün yaşanan Türkiye'de bir ilk, 2 Orgeneral şu anda cezaevinde Gölcük'teki aramada ele geçen belgeler çok önemliydi. Bunun yanı sıra diğer komutanlıklar da böyle bilgiler çıkabilir sadece Gölcük'teki Donanma'da var diye bir şey yok. Her yerden böyle belgeler çıkabilir ve bu belgeler ortaya çıkmadan imha edebilirler bunun önlemi alınması gerekir."

Baransu ortaya ilginç bir de iddia attı:"Yakın zamanda İlker Başbuğ irtica ile mücadele eylem planı sebebiyle Yaşar Büyükanıt'ta e-muhtıra dolasıyla tutuklanacaklar" 

 

Bu haber toplam 2914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri