Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşar Büyükanıt'a 'büyük sır' soruldu

08.11.2012 15:02
Genelkurmay Eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonuna ifade veriyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı dinliyor. Büyükanıt'a 5 yıl önce Erdoğan ile Dolmabahçe'de yaptığı ve "bu benimle mezara gidecek" dediği o görüşme soruldu.

AK Parti Milletvekili Nimet Baş başkanlığındaki komisyon üyeleri görüşmenin yapılacağı Dolmabahçe Sarayı’na geldi. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt da basın mensuplarına gözükmeden saraya giriş yaptı. Komisyon üyelerinin Büyükanıt’la yaptığı görüşme öncesi basın mensuplarının kısa bir görüntü almasına izin verildi.

 

“BÜYÜKANIT’A, ERDOĞAN’LA YAPTIKLARI GÖRÜŞME DE SORULACAK”

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı Dolmabahçe Sarayı’nda dinliyor. Komisyonun üyesi BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Büyükanıt’la yapılan görüşme öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DOLMABAHÇE'Yİ SORACAĞIZ

Bir basın mensubunun “Yaşar Büyükanıt ve Başbakan Erdoğan 5 yıl önce burada görüşmüştü. Büyükanıt’a o görüşmeyi de soracak mısınız?” şeklindeki sorusu üzerine Önder, “O görüşme sorulur tabi. Çünkü ısrarla üzeri örtülen ve açıklama tarihi olarak kıyamet günü gösterilen bir şey. Halktan saklı hiçbir şey olmayacağını düşünüyorum. Onun için o görüşme sorulur, başka şeyler sorulur. Yaşar Büyükanıt, bir dönemin sorumluluğunu üstlenmiş” diye konuştu.

GÜNEŞ HAREKATI SAVAŞ TAZMİNATI İÇİN Mİ YAPILDI?

Önder, “27 Nisan e-muhtırasını soracak mısınız?” sorusuna ise, “Tabii ki” yanıtını verdi. “O döneme dair sizin merak ettiğiniz neler var?” sorusu üzerine ise Önder, “Kandil’e sefer eyleme isterisine kapılmıştı. Gittiler, 3. gün apar topar geri döndüler. Onu soracağım. Çünkü onunla ilgili şöyle bir spekülasyon var; o harekatın gerektiğinden çok daha fazla neredeyse TSK’nın önemli bir general kadrosu o harekata katılmış görünüyor. Bunlar emekliliklerinde savaş tazminatı olarak kendilerine rücu ediyormuş. ‘Bunun aslı var mı, kaç general katıldı, niye bu kadar sefer eyleyelim dediniz, niye 3 günde apar topar döndünüz’ diye soracağız” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 4264 defa okunmuştur
akoglan.
hasan
kardes bu gazete islam gazetesi degil. bu ak partiden beslenen kartel gazetedir.ben bunlari cok iyi takip ediyorum bu ve milat ayni kafadan. parayi veren dudugu calar.
09 Kasım 2012 Cuma 11:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ne bicim haber bu...
Akoglan
Bu kadar gerizekali bir haber olmaz. Baslik soruldu diyor. Iceride sorulacak diyor. Iyice kartel medyasi haberleri yapmaya basladiniz...
09 Kasım 2012 Cuma 04:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
vatan,a ihanet,ten.
hasan
basbakn ve buyukanit. vatana ihanetten yargilanmalidir.neden buyukaniti!!!? darbeden!!iceri almiyorlar.altina zirfli araba verildi????
08 Kasım 2012 Perşembe 20:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri