Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Organizasyonun içinde Demirel de var

15.12.2011 12:24
"O listede ben de vardım. Benim için Ankara’ya bir ekip gelmiş İstanbul’dan. Ben de zaten o dönemde yurtdışına çıktım. Yurtdışına çıkmadan önce iki yıl içinde Süleyman Demirel’le üç kez görüştüm ama..."
1990’lı yıllarda Kürt işadamlarına yönelik infaz listesinde ismi geçtiği iddia edilen DEP’in eski başkanı Yaşar Kaya, kendisine yönelik suikast için İstanbul’dan Ankara’ya özel bir ekibin gittiğini öğrendiğini, o dönemde Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le üç kez görüştüğünü ancak bir şey öğrenemediğini ve yurtdışına gittiğini söyledi.
 
MELİK DUVAKLI'nın haberi
 
Kaya, o döneme ve yöneticilerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “O listede ben de vardım. Benim için Ankara’ya bir ekip gelmiş İstanbul’dan. Ben de zaten o dönemde yurtdışına çıktım.Yurtdışına çıkmadan önce iki yıl içinde Süleyman Demirel’le üç kez görüştüm. Kendi durumumu da anlattım, diğer olayları da. Ama Demirel çok ketumdu. Birşey söylemiyordu.” (..) “Milletvekili Mehmet Sincar Batman’da öldürüldüğünde ben kendisine ‘cenazeyi kaldıramıyoruz’ dedim. Dedi ki ‘Yaşar Bey, isteyen cenazesini istediği gibi kaldırır.”
 
Listede ikinci sırada ben vardım
 
Demirel bizzat bu işlerin içinde olan biriydi. Devletin başındaki isim olarak o kadar insan öldürülüyor habersiz olma ihtimali var mı? Herkesin gözünün önünde olan şeylerdi. Herkes biliyordu. Süleyman Demirel de bizzat bu işlerin içindeydi. Bu organizasyonun içinden bir adam. Hepsinden haberi var. Biz de kendisine anlattık olup bitenleri ama dediğim gibi çok ketumdu, bir şey demiyordu” (..) “Tansu Çiller’in zamanında hazırlana listede Behçet Cantürk’ten sonra ikinci sırada ben geliyordum. Cantürk’ü öldürdüler. O da listede olduğunu öldürüleceğini biliyordu. Zırhı arabaya biniyordu. Ama onu da güvendiği hatta samimi bulduğu Hüseyin Kocadağ (Susurluk kazasında Abdullah Çatlı ile birlikte ölen emniyet müdürü olan Kocadağ, Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal’ın da iş referansıydı.) vasıtasıyla tuzağa düşürdüler. Kocadağ onu davet edince güvenip gitti, orada infaz ettiler. Ondan sonra ben geliyordum listede, beni de Ankara’da öldürmek için çalışmalar yapıldı ama ben yurtdışına çıktım.”
 
KAYNAK: STAR
 
Bu haber toplam 4038 defa okunmuştur
NELER OLMUŞ NELER
yedidağınaslanı
Hele belli idi bir şeylerin döndüğü...
15 Aralık 2011 Perşembe 16:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri