Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşlı kadına çubukla iftarlık uzatıldı

25.07.2012 04:08
Bartın’da üç gündür aç olduğu iddia edilen yaşlı kadına iftar vakti komşuları tarafından aşağıdan balkona uzun bir çubuğun ucuna bağladıkları yemeği yaşlı kadına uzattılar.

Bartın ’da tuna mahallesinde oturan Azize Geredeli (90)’yi çocukları evde bırakıp üç gün önce İstanbul’a gitti. Dışarı çıkmakta zorluk çeken Geredeli’nin evde yalnız olduğunu gören komşuları yaşlı kadının ağlama sesleri üzerine polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaşlı kadını kapıyı açmasını istediler. Geredeli yaşlı olduğu için balkondan kapıyı açmak için hareket edemedi. Bunun üzerine karnı aç olan yaşlı kadına komşusu tarafından uzun bir sopaya bağladıkları iftarlığı balkona uzattılar.

Balkona iftarlık uzatan komşusu, “Geçen seneden beri burada kalıyor. Bunun yanında birkaç kişi var. Onları tanımıyorum. Bir tane bayan vardı. O gitti. Erkek vardı onunda kim olduğunu bilmiyorum. Gidiyorlar geceleri bazen geliyorlar. Herkes gidince teyze kendisi kaldı. Dışarıda çıkamıyor. Kapılar kilitli içeride girilmiyor. Dört gündür burada aç susuz kalıyor. Orucumu açtım burada teyze bu şekilde iken içim rahat etmedi. Bakkaldan birkaç aparatlık malzeme alarak teyzeye uzattım. İnsanlık görevimi yapayım dedim” dedi.

Yapılan araştırmada eve sürekli yiyecek getiren şahsın aracının plakasından yakınlarına ulaşıldı. Yakınlarının olay yerine hemen gelmemesi üzerine polis ekipleri tarafından olay yerine çilingir ve itfaiye çağrıldı. Çilingir ve itfaiye olay yerine gelmeden torununun patronu olduğunu söyleyen şahıs gelerek kapıyı açtı. Evin giriş kapısını da açan şahıs, polislere kapının kilitli olmadığını söyledi. Polis ekipleri evin içine girerek yaşlı kadınla konuştuktan sonra olayın yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı 

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri