Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yayınevi cinayetinde 7 polise Ceza

17.03.2009 14:19
Malatya'da, Zirve Yayınevinde biri Alman 3 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla tutuklu bulunan sanıkların, olaydan 1 gün önce...
Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, olay yerinde bulunan bir kuru sıkı tabancanın, olaydan 1 gün önce ele geçirildiği ve sanıklardan Emre Günaydın'a tekrar verildiği yönündeki iddialar üzerine Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişlerin soruşturma başlattığını hatırlattı.

Soruşturma sonunda Malatya 1. Asliye Ceza Mahkemesinde haklarında dava açılan biri başkomiser 7 polisin, 5'er ay hapis cezasına çarptırıldığını belirten Kahya, bu cezanın ertelendiğini kaydetti.

Malatya'da 18 Nisan 2007'de biri Alman 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan sanıkların, olaydan bir gün önce Orduzu Pınarbaşı mevkisinde kuru sıkı tabancayla ateş ettikleri ve işlem yapan polisin seri numarasını tutanaklara aldığı tabancanın olay yerinde bulunduğu iddia edilmişti.

Malatya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada da olay günü silaha ait faturadaki seri numarasının ele geçirilen kuru sıkı tabancanınki ile örtüşmediği, işlem yapan polisin bu farklılığı gözden kaçırdığı ifade edilmişti
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri