Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazar Kabadayı’dan Küçük İş Adamı

24.01.2018 12:15
Eğitimci Yazar Fatma Çetin Kabadayı’nın kırk ikinci eseri olan Küçük İş Adamı isimli Çocuk Romanı Zengin Yayıncılık’tan çıktı. “Okumadığım günü yaşanmamış sayarım” sloganıyla ilgi çeken kitap kapağında yazarın çocuklarının fotoğrafına yer verildi.

İLESAM üyesi ve habername.com'un yazarlarından olan Fatma Çetin Kabadayı'nın yazdığı ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik roman doksan dört sayfadan oluşuyor. Editörlüğünü yazar Fatma TÜRKDOĞAN'ın yaptığı, içerisinde Ressam Mehmet KIRANG tarafından çizilen on bir renkli resim bulunan kitap şimdiden minik okurların kalbini kazandı.

Yazar Kabadayı “Çocuk Gelişimi ve eğitimcisi olarak bu yaş seviyesi çocuklarında gördüğüm eksikliğe ben de katkı sağlamak istedim. Asıl amacım da çocuklara kitabı sevdirmek. İlk okurlarımız beğendi. İnşallah daha çok çocuğa ulaşır ve doğruluk dürüstlük gibi değerler eğitimimize katkı sağlayacak bu kitabı okumalarını sağlarız” dedi. Görev yaptığı Balıkesir İvrindi İlçesinde bütün okul kütüphanelerine de yazarın hediye ettiği kitabın boyutları 13,5&21, birinci hamur kağıt.

Yazar Kabadayı halen Balıkesir’de Milli Eğitime Bağlı bir anaokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Kabadayı, Küçük iş Adamı isimli çocuk romanının ilk imza gününün 24 Şubat tarihinde ANKARA Kitap Fuarı  İLESAM standında saat 14.00-16.00 arasında olacağını bildirdi. İsteyen okurlar, kitabı internet sitelerinden de temin edebilecek.

Kitap tanıtım bülteni ise şöyle:

Ferhat, dedesinden babasına kalan köstekli saatini arkadaşlarına göstermek için okuluna götürür ve eve geldiğinde saati bulamaz. Annesi ve babasının kendisine çok kırıldığına emindir. Babasına yeni bir saat alabilmek için planlar yapar. Kumbarasındaki parası yetersizdir. Ferhat bu sorunu halledebilmek için hangi yollara başvuracak? Ailesine söylediği yalanlar onu kurtarabilecek mi? Kardeşi sırrını saklayabilecek mi? Kimler ona yol gösterecek? Azim ve çalışkanlık onu amacına ulaştıracak mı?
Ferhat’ı tüm hatalarına rağmen seveceksiniz, o içinizden biri.

Bu haber toplam 2852 defa okunmuştur
GERİ DÖNÜT İÇİN TEŞEKKÜRLER
SELİM GÜREL'E
SELİM BEY ÇOK SEVİNDİM. BU ÇOK GÜZEL BİR HABER... OĞLUNUZUN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM. İNŞALLAH OKUMA SEVGİSİNİ HİÇ KAYBETMEZ VE BU BAŞARILARINA BAŞARI KATAR. SAYGILARIMLA.
04 Mart 2018 Pazar 10:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HARİKA
SELİM GÜREL
OĞLUM ÇOK BEĞENDİ. ÇOK GÜZEL BİR KİTAP OLMUŞ. İKİ GÜNDE BİTİRDİ. EN ÖNEMLİSİ KİTAP OKUMAYI BU KİTAP SAYESİNDE SEVDİ.
05 Şubat 2018 Pazartesi 14:11
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri