Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu kazasında şok detay

06.10.2011 09:28
Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin şok detaylar ortaya çıkıyor.

Soruşturma kapsamında ortaya çıkan dikkat çeken bir detay da ortaya çıkan görüntülerin yanlışlıkla çekildiği yönündeki iddialar.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün helikopterdeki bazı cihazların söküldüğü yönündeki açıklamalarından sonra dikkatler bir kez daha Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin hayatını kaybettiği kazaya çevrildi. Ortaya çıkan bu görüntüler ise soruşturmanın seyrini değiştirmiş, soruşturma kapsamında 4'ü muvazzaf asker olmak üzere 7 kişi tutuklanmıştı.

Görüntüleri kendisinin çektiğini söyleyen ve tutuklanan astsubaylardan Nusret Memiş'in söyledikleri oldukça dikkat çekici. Memiş'in ifadelerine göre görüntülerdeki muvazzaf askerler kadraja yanlışlıkla girmiş.

Memiş ifadesinde ayrıca görüntülerdeki kişilerin ne yaptıklarından haberi olmadığını belirtiyor.

Gündeme gelen şok bir iddia da GPS cihazının söküldüğü yönünde. Kazadan sonra helikoptere ait cihazları söken askerlerin GPS'i de değiştirdikleri bunun yerine farklı bir navigasyon cihazı takıldığı iddia edildi.

Öte yandan kazaya ilişkin radar bilgileri de incelemeye alındı. Malatya özel yetkili savcılığına ulaşan 4 dakika 38 saniyelik radar görüntüsü bilirkişiye gönderildi.
 

Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri