Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yener Dönmez Fehmi Koru'ya Çaktı !

10.11.2011 11:35
"Oldu. Bırakalım bu isimler, paralel devlet KCK’nın yönetici kadrolarına ideolojik, örgütsel ve yapısal eğitim versin, yetiştirsin."

Yeni Akit'ten Yener Dönmez, bugünkü yazısında Fehmi Koru'nun KCK operasyonları ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. Koru'nun açıklamalarını 'Demode militarist yaklaşım' olarak nitelendiren Dönmez, Türkiye'nin 30 yıldır mücadele ettiği terör örgütü için "Bu yapıyı, dağda kalaşnikof ve doçka kullanmaktan başka mahareti olmayan okur yazarlığı şüpheli teröristler mi kurdu? Elbetteki hayır. Bu yapıyı profesör seviyesindeki eğitmenlerin siyasi-ideolojik-yapısal-devrimci eğitiminden geçmiş KCK ekibi kurdu." dedi.

Açılım sürecinde yapılan hatalara da değinen Dönmez, örgütün 'beyin takımı'nın anlaşılması gerektiğine dikkat çekti.

İşte Yener Dönmez'in yazısının ilgili bölümü:

Fehmi Koru, dün köşesinde “Bir akademisyen ve bir yayıncının tutuklanması üzerine KCK operasyonundan rahatsızlık duymaya başlayanlar mı hatalı, yoksa yanlışlık yapılmışsa bile daha büyük yarar için görmezden gelinmesini bekleyenler mi?” diyor.

Bu Türkiye’nin eski zihniyetinin birebir kopyası bir yaklaşım.

Büyük faydalar için yanlışlıkları görmezden gelme mantığı.

Bu büyük fayda sürekli değişir.

Geçmişte hataların örtülmesi için bu mantık milyon kere kullanıldı.

Demode militarist bu yaklaşımı şimdi Fehmi Koru, iki KCK sanığının hatalarının görmezden gelinmesi için talep ediyor.

Oldu.

Bırakalım bu isimler, paralel devlet KCK’nın yönetici kadrolarına ideolojik, örgütsel ve yapısal eğitim versin, yetiştirsin.

Bölgede, devlet kurumlarını by-pass eden, vergi toplayan, yargılama yapan, belediye hizmetlerini kontrolüne alan, asayiş timleri kuran, icra tutanakları düzenleyen ve tahsilatlar yapan çok etkili bir KCK yapılanması var.


Hatta diyebilirim ki zaman zaman devletten daha güçlüler.

Bu yapıyı, dağda kalaşnikof ve doçka kullanmaktan başka mahareti olmayan okur yazarlığı şüpheli teröristler mi kurdu?

Elbetteki hayır. Bu yapıyı profesör seviyesindeki eğitmenlerin siyasi-ideolojik-yapısal-devrimci eğitiminden geçmiş KCK ekibi kurdu.


30 yıldır bitmeyen, Türkiye’nin 1 numaralı gündemi olmaktan düşmeyen bir örgütten söz ediyorsak “beyin takımını” anlamalıyız.

Açılım sürecini yürütenlerin de hatası buydu.

Olayı sadece PKK yöneticileri ekseninde ele aldılar.


Bu işin dış ayağı ve ideolog takımı hesaplanmadan hiçbir şey anlaşılamaz ve yapılamaz.

Koru’nun söylediğinin aksine Erdoğan’ın KCK hakkındaki sözleri başkalarını ikna kaygısı taşımıyor.

Anne karnındaki bebekler kurşunlanıyor, çocuklarını korumak için bir anne canlı bombanın üstüne kapanıyor, patlatılan bombalarla masumlar ölüyor, 20’lik Mehmetçikler tabutlarıyla evlerine dönüyor.

Erdoğan’ın biraz da öfkelice söylediği sözler “bir daha bunlar olmasın” diye.

Daha önce de söyledim bu acılar sizin yüreğinizi dağlamadığı, size ve yakınlarınıza ulaşma ihtimali olmadığı için size atış serbest.

Ama bizim Van depreminde yanan, dökülen her damla kanda parçalanan bir vicdanımız var.

Bu haber toplam 4228 defa okunmuştur
F. Koru'ya Haksızlık..
Hikmet Akpur
Sayın Yener Dönmez, Koru'nun tenkid ettiğinizyazısını okudum, bence çok da yanlış şeyler söylemiyor. Fehmi Koru da KCK'nın müsamaha edilmemesi gereken bir yapılanma olduğunu söylüyor. Onun demek istediği, tekil olayları yaygın gürültü sahiplerinin genel teşmil edip, haklı bir davayı sulandırma gayretlerinin önüne geçecek açıklıkta ve sağlam delillerle kamuoyunu tatmin etmek...
10 Kasım 2011 Perşembe 14:25
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri