Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni başbakan belli oldu

16.05.2016 09:51
Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni kabinede 7 bakanın değişeceğini ve Başbakan adayının Binali Yıldırım olacağını yazdı.

Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında AK Parti'de konuşulan başbakan adaylarını ve kabinede yapılacak revizyonu kaleme aldı.

ERDOĞAN'IN İRADESİNE BAKARAK SÜRECİ OKUYANLAR AÇISINDAN...

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 22 Mayıs'ta yapılacak AK Parti Kongresi öncesinde henüz netleşmeyen genel başkan ve başbakan adayının kim olacağı sorusunun yanıtının büyük oranda yanıtını bulduğunu yanıt bulduğunu belirterek Binali Yıldırım isminin git gide ön plana çıktığını ifade etti. "Beşiktaş Şampi' başlıkları atılıyor ya öyle bir durum. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iradesine bakarak süreci okuyanlar açısından, 'Binali Yıldırım Başba...' diyen Selvi, Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan seçildiği süreçle bugünün konjonktürün farklı olduğuna dikkat çekerek, "Cumhurbaşkanı ile yarışan değil, Cumhurbaşkanı ile uyumlu çalışan başbakan modeli kurulacak. Onu başkanlık sistemi konusundaki samimi çabalar izleyecek" dedi.

7 BAKAN DEĞİŞİYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın isminin başbakan adayları arasında geçmesine de değinen Selvi, "Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın ekonominin kaptanlığına gelmesi bekleniyor" ifadelerini kullandı. Selvi yedi bakanlıkta değişiklik olacağına vurgu yaparak, yazısında "Davutoğlu istemediği için kabinede yer almayan Mustafa Şentop, Nurettin Canikli ve Nihat Zeybek'in yeni hükümette görev alması bekleniyor" görüşüne yer verdi.

ABDÜLKADİR SELVİ'NİN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber toplam 1554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri