Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YENİ EĞİTİM YILINDA BAŞARILAR

20.09.2013 23:01
1.Sınıf Emniyet Müdürü Feyzullah ARSLAN HABERNAME için Yazdı...
Değerli okuyucular, yaz sezonu ve tatil sonucu çocuklarımız yeniden okullarına başladılar. Sevgili çocuklarınıza yeni eğitim yılında başarılar, sizlere de onlara desteğiniz konusunda kolaylıklar diliyorum. 
      Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki eğitim, her türlü güzelliğin kaynağıdır. Hayattaki başarı, eğitimle doğru orantılıdır. Bilgili ile bilgisiz arasındaki fark, neredeyse ölü ile diri arasındaki farka benzer. Kutsal kitabımız Kuranı Kerim’in ilk emri de “oku”dur. Gençken, bilgi ağacı dikilmezse yaşlılıkta gölgesine sığınacak bir ağaç bulunamaz. O halde gençliğin hatalarla orta yaşlılığın yoğun mücadelelerle yaşlılığın pişmanlıkla geçmesini istemiyorsak eğitime gereken önemi vermeliyiz. Yurtdışında yaşayan siz değerli vatandaşlarımızın lise eğitimini bulunduğunuz ülkede yani Danimarka’da bitiren çocuklarınızın, üniversite eğitimini Türkiye’de almaları hiç de zor değildir. Hatta onların istediği bir durumdur. Çocuklarınız, mavi kart sahibi veya yabancı ülke vatandaşı ise Türkiye’de üniversiteye nasıl gireceğini Büyükelçiliklerimiz Eğitim Müşavirliklerinde, YÖK ve T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın web sitesinden öğrenebilirler. Liseyi yurtdışında bitirip Türkiye’de üniversite eğitimine devam eden çocuklarımız, hem Türkiyeyi çok iyi tanıyorlar hem örf ve adetlerimizi iyi öğreniyorlar, mezun olduklarında da kolayca iş buluyor ve başarılı oluyorlar. Bu konuda oldukça örnekler vardır. Bu bilgiler çerçevesinde çocuklarınıza gerekli hatırlatmaları yaparsanız, onların şimdiden bu konuda bilgi sahibi olmalarını sağlar ve yönlendirirsiniz. Yurtdışında Danimarka Emniyet Müşaviri olarak görev yaptığım 2009-2012 yılları arasında bu konuda birçok kişiye yardımcı olup yol göstermem nedeni ile hala onların teşekkürlerini almaktayım. Değerli okuyucular, bilesiniz ki eğitimin ve öğretimin yaşı ve zamanı yoktur. Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar devam eder. Bu nedenle bu hususta kendiniz ile ilgili konuları da ihmal etmemenizi tavsiye ederim.
     Bugün Türkiye’de, yurtdışında lise bitirip üniversite eğitimine devam eden birçok gencimiz olup bulunduğu ortamdan da oldukça memnun oldukları bilinen bir gerçektir. Gerekirse çocuklarınızı, bu kişilerle görüştürebilirsiniz. Artık internet yoluyla istediğiniz her konuda bilgi alıp gerçekleri öğrenebilirsiniz. Bu nedenle istediğimiz her bilgiyi en kısa zamanda temin edebileceğinizi bilgilerinize sunuyor, tekrar gençlere başarılar diliyorum. 
     Bu ciddi ve önemli konulardan sonra biraz da gülelim diyerek aşağıdaki komik olayları bilgilerinize sunuyorum.
 
-Kadın küçük dilenciye cıkıştı.
-Neden okula gitmiyorsun? Çocuk, gittim de sadece bir lira verdiler, daha gitmem.
 
-Öğretmen öğrencinin babasına, kızınız çok geveze diye şikayet ediyor.
-Baba, siz gelin bir de annesini görün.
 
-Müfettiş, öğrencilere sorar. Aranızda en uslu kim? 
-Öğrencilerden cevap, öğretmenimiz.
 
Din Bilgisi öğretmeni, sınıftaki çocuklara sırayla sorar.
Evladım senin adın ne? Fatih diye cevap verdiğinde Fatiha suresini oku der ve okur.
Diğerine adını sorar, Kevser cevabını aldığında Kevser suresini oku der ve okur.
Diğer üçüncü öğrenciye adını sorduğunda, öğretmenim Yasin ama herkes bana Kulfu Allah der diye cevap verir…… Sağlıcakla kalın diyor ve şimdiden Kurban Bayramınızı kutluyorum.
 
Feyzullah Arslan

1. Sınıf Emniyet Müdürü

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri