Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YENİ İTTİFAK SİNYALİ!

24.03.2015 02:35
Saadet Partisi,Büyük Birlik Partisi ve Hür Dava Partisi ittifaka mı gidiyor?

Ankara siyaset kulisleri ittifak söylentileriyle çalkalanırken Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz'ün 18,03,2015 tarihli köşesinde gündeme getirdiği  ittifak önerisi yeniden gündeme geldi.

Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz'ün 18 Mart 2015 tarihli köşesinde bir okuyucusuna ait gündeme getirdiği ittifak önerisi, Ankara siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı...

İşte o ittifak önerisi ve Adnan Öksüz'ün makalesi ;

Farklı Bir “İttifak” Önerisi

“Selamünaleyküm;

Allah sizlerden razı olsun, hayırlı bir çalışmada gayretiniz var.

Millî ittifakı ben de sizler kadar istiyorum. Lâkin konuyla ilgili bir iki düşünce de ben katmak isterim.

MHP’nin başında Devlet Bahçeli bulunduğu müddetçe bu ittifakın (MHP-SAADET-BBP) olacağına inanmıyorum; zira 1999’daki seçimler akabinde yaşanılanları bilen bilir ve tecrübe ile sabittir. Hatta siz 1999 seçimlerinden sonra yaşananları daha iyi bilirsiniz.

Kendim de naçizane MHP ile ittifaktan yana değilim. Zira Doğu ve Güneydoğu’da ciddi oy kaybı olur. Bunları bir Millî Görüşçü olarak belirtiyorum; ittifak Saadet Partisi-BBP-Hüda Par üçlüsünün öncülüğünde gerçekleşirse hem Doğu’da, hem Batı’da, tüm İslamî ve sağ kesimlerden daha da samimi destek alır.

Öncelik bu üç parti adı altında olurken diğer yandan İdris Naim Şahin’in Milat Partisi, Aykut Edibali’nin Millet Partisi ve Demokrat Parti de bu ittifaka destek sağlar yönde olabilir.

Sizlerden ricam, kalan az zamanda bu yönde bir çalışma yapmanızdır, zira MHP’nin bu ittifaka onay vereceğini zerre kadar düşünmüyorum. Bu fikri de değerlendirirseniz sevinirim.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri