Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak'ta bayrak değişimi

17.07.2012 08:12
Yeni Şafak gazetesinde bayrak değişimi. Gazetenin beş yıldır Genel Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla sürdüren Yusuf Ziya Çömert kendi isteğiyle görevinden ayrıldı. Cömert'ten boşalan genel yayın yönetmenliği görevine ise gazetenin yazarı ve TVNET Gene

Bir süredir sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiren Yeni Şafak’ın Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert’in yerine TV Net’in Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül getirildi.

Albayrak Holding’in CEO’su Dr Ömer Bolat’ın kurum çalışanlarına yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi:

***

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Kurulduğu günden buyana 18 yılı aşan bir süredir Yeni Şafak Gazetemizin muhtelif kademelerinde ve son 5 yıldır Genel Yayın Yönetmeni olarak başarıyla görev yapan Sayın Yusuf Ziya Cömert kendi isteğiyle 6 Temmuz 2012 Cuma günü itibariyle görevinden ayrılmıştır. Yayın hayatına başladığından buyana ülkemizde sorumlu, prensipli duruşu ve değerleri olan başarılı bir yayıncılık örneği Yeni Şafak Gazetemizde üstün yayıncılık hizmetlerinde bulunmuş olan Sayın Yusuf Ziya Cömert’e Albayrak Holding yönetimi olarak kalbi teşekkürler ediyoruz ve bundan sonraki iş hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

Diğer taraftan, Yeni Şafak’ta 16 yıldır yazılarıyla ve 2011 yılı Mart ayından bu yana TVNET Genel Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla yürüten Sayın İbrahim Karagül, Albayrak Holding Yönetim Kurulu tarafından 16 Temmuz Pazartesi günü itibariyle Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak görevlendirilmiştir.

TVNET televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevini de birlikte yürütecek olan Sayın İbrahim Karagül’ü candan tebrik ediyor, her iki görevinde başarılı çalışmalar icra edeceğine yürekten inanıyoruz.

Hayatın bir gerçeği olan bu tür bayrak değişiminin iki güzide kuruluşumuz Yeni Şafak ve TVNET ile grubumuz için, ülkemiz için hayırlı ve başarılı neticeler vermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Yeni Şafak, siz değerli çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleri ve katkıları ile geçmişte ve bugün iftiharla hak ettiği gibi, Türkiye’mizin ve medeniyetimizin geleceğinde de yayıncılık alanında çok önemli hizmetler vermeye devam edecektir.

Selam ve Saygılarımla,

Dr. Ömer Bolat – CEO, Albayrak Holding

***

İBRAHİM KARAGÜL KİMDİR ?

1969 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlı Sinlice köyünde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde dış haberler editörlüğü yaptı. 1995′de çalışmaya başladığı Yeni Şafak gazetesinde Dış Haberler Editörlüğü yaptı. 2011 yılı mart ayından bu yana da TV Net’in Yayın Yönetmenliğini yapıyor. İyi derecede İngilizce bilen Karagül evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu haber toplam 4816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri