Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak: MHP'nin oyları Yavaş'a sayılsın başvurusu

01.04.2014 15:59
Yeni Şafak gazetesi 1 Nisan espri geleneğini zorlayan bir habere imza attı.

1 Nisan'da okuyucularına şaka yapan Yeni Şafak, Sabih Kanadoğlu'nun YSK'ya MHP oylarının Mansur Yavaş'a verilmesi için başvuru yaptığına dair kendince espri yaptı. Haberin sonunda bunun bir şaka olduğuna ilişkin not düştü.

O HABER

367 kararının mimarı Yargıtay Onusal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu YSK'ya yine skandal bir başvuru yaptı. Kanadoğlu 1 Nisan tarihli dilekçesinde MHP'nin Ankara'da aldığı oyların CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş'a verilmesini istedi.

Ankara seçimlerini az farkla kaybeden CHP, sonuçlara itiraz ederken CHP'ye bir destek de Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'ndan geldi. Kanadoğlu, 1 Nisan sabahı YSK'ya ilginç bir dilekçeyle başvurdu. Kanadoğlu'nun YSK'dan MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminde aldığı yüzde 7.9'luk oy oranının CHP'nin oy oranına eklenmesini istediği öğrenildi.

2972 SAYILI HÜKÜMLERİ ÖNE SÜRDÜ 

2972 sayılı Mahalli İdareler İle Mahalli Muhtarlıkları İhtiyar Heyetleri Seçim Hakkında Kanunu'nun bazı hükümlerini dayanak gösteren Kanadoğlu, geçmişte MHP'den aday olan Yavaş'a MHP oylarının kaydırılması gerektiğini öne sürdü.

CHP'DE HEYECANLI BEKLEYİŞ

Kanadoğlu'nun bu başvurusu Ankara seçimleri için YSK'ya itiraz eden CHP'lilerde de heyecana neden oldu. Ankara seçimlerini Melih Gökçek'in değil, Mansur Yavaş'ın kazandığını savunan CHP yetkilileri Kanadoğlu'nun başvurusunun neticelenmesiyle Yavaş'ın başkanlığının daha da netlik kazanacağını dile getirdiler.

GÖZLER YSK'DA

Seçimlere yönelik itirazları görüşen YSK'nın Kanadoğlu'nun 1 Nisan tarihli başvurusunu nasıl değerlendireceği merak ediliyor.

Not: Bu haber, gündem ile ilişkilendirilerek 1 Nisan şakası olarak kurgulanıp, yayınlanmıştır.

Kaynak:
Bu haber toplam 23936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri