Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak yazarı Cemaat-Sözcü ilişkisini deşifre etti

05.01.2014 16:04
Sözcü yöneticisinin Zaman yazarı ile akraba olduğu ortaya çıktı.

Yolsuzluk operasyonu sonrası konuşulan konular arasında yer alan medyadaki gizli bağlantı iddialarına bir yenisi eklendi. Cemaat ile Sözcü arasında var olduğu söylenen gizli bağ iddiası güçlendi. Sözcü gazetesinin sahibinin Cemaat evlerinde büyümüş olması hep konuşulan bir konuydu. Fethullah Gülen'in Emin Çölaşan'a mektup göndermesi de dikkat çekmişti. Gazeteden bu bağlantıyı kuran başka birinin olduğu ortaya çıktı. Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bu bağlantıyı deşifre etti. Sözcü'nün yöneticisi Saygı Öztürk'ün Zaman yazarı Hamidullah Öztürk'le akraba olduğunu duyurdu.

İŞTE O YAZI

Bu arada Radikal'in yanında, Zaman yazarı Hamidullah Öztürk'ün akrabası Saygı Öztürk'ün yönetimindeki Sözcü gazetesi Ankara Temsilciliği de bu mekanizmanın stratejik üslerinden biri. Bu gazetede emniyet-yargı cuntası aleyhine tek haber çıkmıyor. Hatta geçen hafta CNN Türk'te Hüseyin Yayman, Saygı Öztürk'e, 'Başsavcı Turan Çolakkadı hükümet ya da başka bir gurubun adamıdır diyebilir misiniz?' diye sorduğunda, Saygı Öztürk cevap veremediği gibi, diğer savcılar hakkında da tek telime etmedi.

Emniyet-yargı cuntasının kara ve gri propaganda amacıyla kullandığı gazetecilerle darbeci polis şefleri ve savcılar artık görüşmüyor. Fakat bu sefer de devreye cuntanın sözde sivil ayağı giriyor. Ayrıca bu sivil ayakla görüşen ve çok okunan yazarlardan birinin, 'Şu hayatımda Tayyip'in inleyerek çöktüğünü ve bittiğini görmek en büyük arzum' dediği biliniyor.

Öte yandan Emniyet-Yargı cuntasının siyasi alanda destek vereceği isimlerin başında Mustafa Sarıgül geliyor. İddialara göre emniyet yargı cuntasının elinde Sarıgül'le alakalı birçok yolsuzluk dosyası var. Bu günlerde Sarıgül'ü en çok savunan isimlerin başında Koray Çalışkan geliyor. Çalışkan twitterde cemaate övgüler düzüyor. Öylesine övüyor ki, Çalışkan'ın solcu arkadaşları bile buna veryansın ettiler. Ama Çalışkan bir kere gözünü karartmış. Hem Sarıgül'e hem de cemaate tam entegre olmuş durumda.

ensonhaber

Bu haber toplam 2330 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri