Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YENİ YILA 2013’e GİRERKEN

17.12.2012 01:56
1.Sınıf Emniyet Müdürü Kopenhag Emniyet Müşaviri Feyzullah ARSLAN HABERNAME için Yazdı...

Değerli okuyucular; Danimarka’da ve diğer İskandinav Ülkelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımız 2012 yılını geride bırakıp 2013 yılına girerken hepimizde yeni bir yıla girmenin sevinç ve heyecanı var elbette. Her yeni yıl bir başka güzeldir. Öncelikle 2013 yılının sizlere şans, huzur, mutluluk, sağlık ve başarı getirmesini diliyor, hayatınız boyunca unutamayacağınız güzellikler yaşatmasını diliyorum. Her yeni yıl yeni tazelenen umutların ve çoğalan sevgilerin habercisidir. 2013 yılı da böyle olsun ama hep güzel olsun, hep güzel şeyler sunsun sizlere ve bizlere.
Biz biliyoruz ki; hedefsiz, bir şeyler yapılamaz, amaçlara ulaşılamaz. O nedenle 2013 yılı hedeflerinizin iyi belirlenip, planlanması ve bu planlanan hedeflerin gerçekleşmesi için gereken her şeyin yapılarak tüm hedeflerinize ulaşmanızı en içten dileklerimle temenni ediyorum. Değerli okuyucular; sona ermek üzere olan 2012 yılının genel bir değerlendirmesini yapıp, neler umduk, neler bulduk, neleri yaptığımıza sevindik, neleri yapamadığımıza üzüldük, yapamadıklarımızdan önümüzdeki yıl yapılması mümkün olanları tesbit edip 2013 yılı planlarımızı yaparken bunları göz önüne almalıyız. Plan ve programımızı yaparken tüm aile fertlerimizin ve planda etkili olacak kişilerinde görüş ve düşüncelerine almakta onları da planın bir parçası yapmakta dikkatli ve duyarlı olmalıyız. Aile fertlerimizin sorunun ve olumsuzluğun kaynağı olmayıp çözümün ve başarının kaynağı olması için gerekenleri yapmalı ve yapılan plan hedeflerinin gerçekleşmesi için onlarında plan üzerinde aynı fikirde olmaları zorunludur. Aksi taktirde planın gerçekleşmeyeceği, amaca ulaşılamayacağı ortadadır.
Yurt dışında yaşayan siz değerli vatandaşlarımızın yaptıkları planda olmazsa olmazlardan birisi de yaz tatilinde memleket ziyaretidir. Bu ziyaretin ne zaman, kimlerle, hangi şartlarda, nasıl ve niçin yapılacağı düşünüp, konuşulup tüm alt yapısı hazırlanmalıdır. 2013 yılı tatilimizin bir önceki yıldan daha iyi geçmesi için neler yapılması gerektiği de iyi düşünülmelidir. Elbette tatil kadar diğer planlar, çocuklarımızın eğitimi, ekonomik durumun düzeltilmesi, çocukların ve eşlerin isteklerinin karşılanması, onların fikirlerine ve isteklerine önem verilmesi üzerinde durulacak ve kafa yorulacak konulardır. Ancak tüm bu düşünce ve planlar olduğumuzdan daha iyiye gitmek, daha güzele kavuşmak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmak içindir. 2013 yılı için planladığınız hedeflerden birisi de beğenmediğiniz veya yapmamanız gereken alışkanlıklardan bir veya birkaçının terkedilmesi, 2013 yılında bu alışkanlığın bırakılması olmalıdır. Örneğin; bu sigara içilmeye son verilmesi, boş zamanların daha faydalı amaçlar için kullanılması, herhangi bir hobi veya güzel sanatların birisiyle ilgilenilmesi, aile fertlerine çok daha fazla zaman ayrılması, belki de meslek değiştirmek, mekan değiştirmek ya da yeni bir hayata başlamak olabilir. Ancak tüm bunlar kendimizin ve ailemizin iyiliğine, hayatımızın daha yaşanabilir hale getirilmesine uygun olmalıdır. Öte yandan “Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. Hiç birimiz hepimiz kadar güçlü değiliz” sözünden hareketle ailemizde ortak akıl ve ortak gücü kullanarak daha başarılı olmaya çalışmalıyız. Yeni yıla girerken yakınlarımıza ama küçük ama büyük çam sakızı çoban armağanı, yarım elma gönül alma, adına ne derseniz deyin küçük de olsa bir hediye alın ve verin. hediyenin maddi değeri önemli olmayıp verdiğiniz kişiyi önemsemeniz anlamlıdır ve yapılmalıdır. Ayrıca çoktan beri aramadığınız siz zorda ve dardayken kapınızı çalan, sizi arayan soran, gerektiğinde yardım eden kimler onları düşünün, tesbit edin, arayın, sorun, telefon edin hatta mümkünse gidin görün kucaklayın. Hele hele bu kişilerin içerisinde ana, baba, kardeş ve akraba varsa o da siz de bu hareketinizden dolayı mutlu olacaksınız. Hadi ne duruyorsunuz hemen şimdiden arayın ya da yılbaşı kartı, mail, sms, facebook, twitter vb. yollarla ulaşmaya, gönüllerini almaya, hatırlarını sormaya çalışın. Bu vesileyle benim de siz tüm dostlarımı aradığımı, sms yolladığımı düşünün ve lütfen kabul buyurun.
Değerli okuyucular; yukardan beri anlatmaya çalıştığım ve sizlerle paylaştığım hususlar hepimizin düşündüğü ancak zaman zaman bir takım nedenlerle uygulayamadığı konulardır. Aslında mazeret bulmak kolay olup, hepimizin amacının mazeretin arkasına sığınarak yapmamız gerekenleri yapmaktan kaçınmamak olmalı, yapılması gerekenleri her şeye rağmen, hiçbir bahane uydurmadan yapmaktır. 2013 yılının tüm bahaneleri ve olumsuzlukları gidermesi temenni bir kez daha iletirken bu kadar ciddi konulardan sonra biraz da gülelim diyor aşağıdaki satırları sizlere sunuyorum:
-“En çok sevilen hava hangisi?” diye Mesut’a sorduklarında.
Mesut’un verdiği cevap: “Oyun havasıdır” olmuş.
-Doktor hastaya soruyor “her zaman mı horluyorsunuz?”
-Hasta verdiği cevapta “hayır sadece uyurken” diyor.
 
-Öğretmeni babasına şikayet ediyordu: “Kızınız çok geveze”
-Babanın verdiği cevap: “siz gelin de bir de annesini görün,”
 
-Danimarka’da görevli birisi Türkiye’ye döndüğünde sormuşlar:
-“Dil bilmediğin için zorluk çektin mi?”
-Cevap: “Onu bana değil, Danimarkalılara sorun” demiş.
 
Hakim boşanma davası için kadına sorar:
-“Kocandan niçin boşanmak istiyorsun?”
-Cevap: “bana manevi işkence uyguluyor.”
-Hakim: “Nasıl bir manevi işkence?” diye sorduğunda.
-Cevap: “Ne zaman onunla konuşmak istesem, işitme cihazını çıkartıp cebine koyuyor.”
 
-Öğretmen Afrika haritasını göstererek öğrenciye sordu: “Mısır nerede?”
-Öğrencinin verdiği cevap: “Yazın tarlada, kışın ambarda öğretmenim.”
Değerli okuyucular sizin de kışın Danimarka’da yazın Türkiye’de olmanız ve 2013’ün hepimize iyilikler, güzellikler, sağlıklar ve mutluluklar getirmesi dileğiyle kucak dolusu selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
-----------------------------------------------------
FEYZULLAH ARSLAN
1/1.Sınıf Emniyet Müdürü 

Bu haber toplam 8214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri