Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yenikapı'da teröre karşı tek ses mitingi

21.09.2015 00:18
İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitingi için vatandaşlar alanda toplandı.

Saat 16:00'da başlayan miting için öğle saatlerinden itibaren vatandaşlar alanı doldurmaya başladı. Mitingi gelenlere Türk bayrakları dağıtılırken miting alanına asılan dev pankartlarda Türkiye'nin 81 ilinin isimleri yer aldı.

TERÖRÜ LANETLEYEN SLOGANLAR

Mitingde seçimlerin ardından çözüm sürecini bitiren ve terörü tırmandıran PKK'yı lanetleyen sloganlar atıldı.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU MİTİNG ALANINDA

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve  Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

Başbakan Davutoğlu: Türk'ü Kürt'ten kimse ayıramaz VİDEO

Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenecek miting için hazırlıklar tamamlandı ve dev bir sahne hazırlandı. Montajın tamamlanmasının ardından Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses yazılı dev pankart sahnenin önüne asıldı.

Yenikapı'da milyonlar İstiklal Marşı okudu İZLE

Yenikapı'da milyonlar şehitler için dua etti VİDEO

1 milyon kişinin katılımının hedeflendiği miting öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan da resmi Twitter hesabından mesaj yayınlayarak, “Tüm vatandaşlarımızı bir olmaya, birlik olmaya, teröre karşı tek ses olmaya, Yenikapı’ya davet ediyorumçağrısında bulundu. Erdoğan, mitingle ilgili afişi de Twitter hesabında paylaştı.

Bu haber toplam 3188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri