Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerli uçağın şirketi kuruldu

16.06.2015 19:16
Sierra Nevada Corporation, Türkiye’nin ilk bölgesel jet uçağını üretmek için Ankara merkezli yeni Türk şirketi TRJet'i kurdu.

ABD merkezli uzay ve havacılık sistemleri şirketi  Sierra Nevada Corporation (SNC), Türkiye’nin ilk bölgeseljet uçağını üretmek için TRJet Havacılık Teknolojileri Anonim Şirketi’ni (TRJet) kurduğunu duyurdu.

TİCARİ HAVACILIK SEKTÖRÜNDE DE HİZMET VERECEK

Şirketten yapılan açıklamaya göre; merkezi Ankara’da olan yeni Türk şirketi TRJet, Bölgesel Uçak Projesi'nin yanı sıra ticari havacılık sektöründe de hizmet verecek.

YERLİ UÇAĞIN HAYATA GEÇMESİNDE ÖNEMLİ ADIM

Kısa bir süre önce başlatılan Bölgesel Uçak Projesi'nde, Türkiye'nin yerli yolcu uçağı TRJ628'in üretimine giden ilk adım olarak Dornier 328 (D328) uçaklarının modernize edilmiş versiyonu olan TRJ328’den yararlanılacak. TRJ328 uçaklarının yanı sıra diğer çeşitleri de üretip satacak olan TRJet, Türkiye'nin ilk yerli yolcu uçağının hayata geçirilmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

MODİFİKASYON STANDARTLARI BİR ARAYA GELECEK

TRJet, 2 havacılık şirketi SNC ve 328 Support Services GmbH'nin (328 SSG) ortak mirasından aldığı güçle, modern Alman uçak mühendisliği ile sektördeki en yeni modifikasyon standartlarını bir araya getirecek.

ÜLKE DÜNYA HAVACILIK PAZARINA AÇILACAK

Proje, Türkiye'nin mevcut sivil havacılık sektörünün büyümesini desteklemenin yanı sıra ülkenin dünya havacılık pazarına açılmasını sağlayacak. Dünyanın 85 ülkesinde sertifikalandırılmış olan 328 modeli, ABD, İsviçre, Almanya, Birleşik Krallık ve Danimarka gibi çok sayıda ülkede halen kullanılıyor.

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri