Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Yeryüzünde güven krizi var!"

25 Ocak 2009 / 20:24
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: "Yeryüzünde bir güven krizi var"
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, sadece Türkiye'nin değil bütün dünyanın ekonomik krizden bahsettiğini dile getirerek, "Aslına bakarsanız, dünyanın karşı karşıya kalmış olduğu süreç sadece bir ekonomik krizden ibaret değildir. Yeryüzünde bir güven krizi var." dedi.

Kurtulmuş, partisinin yerel seçimlerde Düzce'de seçime girecek belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Düzce'ye geldi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş'u parti teşkilatı mensupları TEM otoyolu Gölyaka gişelerinde karşıladı. Buradaki karşılamanın ardından Kurtulmuş, parti il teşkilatının Yimpaş restoranda düzenlediği yemekli sohbet toplantısına katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İl Başkanı Faruk Erdem, Belediye Başkan Adayı Selahattin Aydın, Gençlik Kolları Genel Başkanı Atik Ağdağ ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeleri ile partililerin katıldığı sohbet toplantısında konuşma yaptı.

Siyasetin yön değiştirdiğine değinen Kurtulmuş, şunları söyledi: "Türkiye'de herkesin gündeminde öne çıkan ekonomik anlamdaki olumsuz tablodur. Aslında sadece Türkiye'de değil bütün dünya bir büyük ekonomik krizden bahsediyor. Aslına bakarsanız, dünyanın karşı karşıya kalmış olduğu süreç sadece bir ekonomik krizden ibaret değildir. Sadece bir siyasi krizden de ibaret değildir. Ekonomik kriz buzdağının görünen kısmıdır, bir de suyun altında görünmeyen çok daha büyük bir kısmı vardır. Çok belirgin kısım hariç bu konuyu tartışmak için henüz bir gayret göstermiyor. Kriz vardır doğrudur, ama bu sadece bir ekonomik kriz değildir, topyekun dünyanın yakalandığı bir uygarlık krizidir. Suyun altında görünmeyen kısmında ise dünyada görülmeyen bir ahlak krizi var. Moral krizi var. Fevkalade toplumsal yapının bozulması krizi var. Aile değerlerinin ve aile yapılarının bozulması krizi var. Yeryüzünde bir güven krizi var. Hiç kimse kimseye güvenmiyor, hiç kimse yarınından emin değil. Yeryüzünde küresel bir dengesizlik var. Ve bu yeryüzünde despotluk şeklinde, zulümler şeklinde ortaya çıkıyor. Olağanüstü bir kaos dönemi içersindeyiz. Bu kriz sadece bir ekonomik kriz olsaydı işimiz kolaydı. Çünkü bu bir süre sonra sona erecekti. Ama bundan sonra krizler su krizi, enerji krizleri, petrol krizleri, doğalgaz krizleri, bir sürü böyle soyut krizlerle karşılaşacağız ve bu sorun böyle sürüp gidecek."

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, sohbet toplantısının ardından partisinin Düzce İl Teşkilatı'nın düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılmak üzere Düzce 18 Temmuz Spor Salonu'na geçti. Burada 'Başbakan Numan' sloganları ile karşılanan Kurtulmuş, çok sayıda partilinin alkışları arasında salona girdi. Salonda partilileri selamlayan Numan Kurtulmuş, partisinin Düzce ve ilçelerinde 29 Mart seçimlerinde belediye başkan adaylarını tanıttı.

Aday tanıtımının ardından konuşan Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'de yaptığı savaşa da değinerek, partisinin bu konuyla ilgili elinden geleni yaptığını söyledi. Numan Kurtulmuş, "Gazze'de yaşanan bu insanlık dışı vahşet, tarihin görmediği büyük bir soykırım, 23 gün devam etti. Bu 23 gün boyunca her vesileyle Saadet Partisi olarak, bütün görüşlerimizi ortaya koyduk. İstanbul'da muazzam bir miting organize ettik. Bu davaya Türkiye'nin her yerinde bütün insanlarımız sahip çıkarak Filistin halkının yanında yer aldı. Biz Saadet Partisi olarak 23 gün boyunca 9 maddelik bir eylem planını Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine teklif ettik. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti en başından itibaren, İsrail'deki büyükelçimizi geri çekmeliydi. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı olduğundan, olmaktan vazgeçtiğini söylemelidir." dedi. Bu sözün ardından salonda " Kahrolsun İsrail" sloganları yükseldi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş konuşmasının ardından Düzce'den ayrıldı.

(CİHAN)
Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri