Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeşil'le İlgili Şok İddia!

15.09.2013 13:26
Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'a dair şaşırtan iddialar gündeme geldi.

Diyarbakır'da görülen JİTEM davalarında ve Malatya'da yürütülen Albay Kazım Çillioğlu suikastı soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Yeşil'in ismi, Korkut Eken'in verdiği ifade ile yeniden gündemde. 

Ankara Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen faili meçhuller soruşturması kapsamında ifade veren emekli Yarbay Korkut Eken'in “Yeşil yaşıyor” açıklamasına destek geldi. 1990'lı yılların başında Mahmut Yıldırım 'ın (Yeşil) adını gündeme getiren ilk isimlerden biri olan emekli Jandarma İstihbarat Astsubayı Hüseyin Oğuz'a göre de Yeşil yaşıyor. 
 
Türkiye gazetesinin haberine göre Yeşil'in Türkiye'de olduğunu söyleyenOğuz, “Korkut Eken gibi insanlarla ilintili ve onlar da onu koruyor. Pasaportu da var, gerekirse yurtdışına da çıkıyor. Ağırlıklı olarak Ankara ve Antalya bölgesinde” ifadelerini kullanıyor. 
 
Yeşil'in aslında aranmadığını söyleyen Oğuz, “Bazıları onun iyi yaptığını düşünüyor, PKK'lıları öldürdü diyorlar. O tür bir algı da var” ifadelerini kullanıyor.“Eğer isterlerse Yeşil'i 24 saat içinde gözaltına alırlar” diyen Oğuz'a göre 1993'te öldürülen emekli binbaşı Cem Ersever olayı çözülmeye karar verilirse Yeşil de yakalanır.
 
Oğuz, “Cem Ersever olayının faili meçhul kalması Jandarma'nın ayıbı.Öldürdükten sonra Jandarma bölgesine bıraktılar cesedi. Niye bıraktılar? İşin sırrı orada” diye soruyor. Yeşil'in izini süren ve bugüne kadar Yeşil ve Cem Ersever konusunda pek çok kitap yazan isimlerden biri olan Yazar Çetin Agaşe de Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını iddia eden isimlerden biri. 
 
Ergenekon'un devam ettiğine inanan Agaşe'ye göre bu örgüt bitmediği sürece Mahmut Yıldırım'ın yakalanma ihtimali yok. Cem Ersever olayına dikkat çeken Agaşe, “Ersever'le birlikte öldürüldüğü iddia edilen Mustafa Deniz ve Neval Boz da ölmedi, ikisi de yaşıyor. Bu ikisinin izinin bulunması bu açıdan çok önemli” ifadelerini kullanıyor.HABERVAKTIM
Bu haber toplam 5184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri