Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YGS'de en başarılı iller

20.04.2012 11:24
2012 YGS'de tüm puan türlerine göre en başarılı üç il Burdur, Ankara ve Karabük oldu. Hakkari, Şırnak ve Van ise tüm puan türlerine en başarısız iller oldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012 YGS sonuçlarını açıkladı. Buna göre tüm puan türlerinde en başarılı iller Burdur, Ankara ve Karabük oldu. Ankara YGS 1, YGS 2 ve YGS 6 puan türünde birinci, YGS 3 ve YGS 5 puan türünde ikinci, YGS 4 puan türünde ise üçüncü oldu. Burdur, YGS 3, YGS 4, YGS 5 puan türünde birinci, YGS 1, YGS 2 ve YGS 6 puan türünde ikinci sırada yer aldı. Karabük, YGS 1, YGS 2, YGS 5 ve YGS 6 puan türünde üçüncü, YGS 3 puan türünde yedinci, YGS 4 puan türünde sekizinci oldu. Tüm puan türlerine göre en başarılı iller sıralamasında Burdur, Ankara ve Karabük'ü sırasıyla; Aydın, Kayseri, Kırşehir, Isparta, Uşak, Yalova ve Kilis takip etti.

Geçen yıl, tüm puanlara göre en başarılı ilk on il; Yalova, Kırşehir, Kayseri, Aydın, Ankara, Antalya, Denizli, Nevşehir, Mersin ve Kırklareli olmuştu. 2010 yılında ise ilk onu paylaşan iller; Yalova, Kayseri, Aydın, Karaman, Denizli, Ankara, Nevşehir, Kırşehir, Antalya ve Mersin olarak açıklanmıştı.

EN AZ BAŞARILI İLLER HAKKÂRİ, ŞIRNAK VE VAN

ÖSYM'nin açıklamasına göre, 2012 YGS'de tüm puan türlerinde en az başarılı il Hakkâri oldu. Hakkâri'yi Şırnak ve Van takip etti. Geçen yıl Hakkâri yine tüm puan türlerinde en başarısız il olmuştu. Hakkâri'yi Şırnak ve Ardahan takip etmişti. 2010 yılında ise en başarısız üç il sırasıyla Hakkâri, Ardahan ve Şırnak olarak açıklanmıştı.


 

Bu haber toplam 2790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri