Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yiğit Bulut'tan 10 NUMARA ANALİZ

05.07.2011 16:24
Yiğit Bulut, "neyi anladım manifestosu" yazısında yıllar yılı bu millete kurulan derin komploları bir bir deşifre etti..

Yiğit Bulut/Habertürk

Neyi Anladım Manifestosu

Kendi kendime en çok sorduğum soru; son yıllarda gözümün önünden geçen yüzlerce olayın VE DEVİNEN DÜNYANIN bende yarattığı "değişim" ve en önemlisi "akıl-tecrübe" döngüsünde en çok neleri öğüttüm, neyi anladım? Sevgili dostlar, "neyi anladım" sorusuna maddeler halinde cevap vermek istiyorum:

1- Türkiye'de "hiçbir bireyin" DEVLET isterse, devlet mekanizmasından büyük OLAMAYACAĞINI anladım!

2- Son 30 yılda kendini "adam" sanıp "ortalığa sahip" olanların, devletin "bırak yapsınlar" zihniyeti sonucu palazlandığını anladım!

3- Türkiye'de "askeri vesayetin" askerler tarafından değil "onları kendi amaçlarına" alet etmek isteyen SİVİLLER tarafından desteklendiğini anladım!

4- Bu ülkede "halkın seçtiğine" saygı duyulmamasının yerleşik bazı odaklar tarafından ülkeyi istedikleri gibi "manipüle etmek" için pompalanan bir "salgın hastalık" olduğunu ve maalesef Türk halkının da bu hastalığa "kurban gittiğini" anladım!

5- Türk ekonomisinin doğru yönetildiğinde çok "güçlü" olduğunu-olabileceğini ama "siyasi manipülasyonu" kolaylaştırmak ve halkın iradesini "felç etmek" uğruna, içeriden-dışarı-dan bilerek bozulduğunu anladım!

6- Bu topraklar üstünde yaşayan her Türk vatandaşının ve hatta buraya gelip "bizle olmayı" seçen herkesi kucaklayacak düzenlemeler yapmamız ve "etnik ayrıştırmayı" körüklemekten çok "insana" değer vermemiz gereğini anladım!

7- Geçmişimizde insana verilen değerin bu ülkede kasten düşük tutulduğunu ve kendini değersiz hisseden bireyin "çatışma içine" nasıl çekildiğini anladım!

8- Kendi dinimizden, kendi kültürel mirasımızdan ve etnik çeşitliliğimizden "bilinçli bir şekilde" soğutulduğumuzu ve en önemlisi bazı odaklar tarafından "bizim olanlardan", BİZE düşman biçildiğini anladım!

9- Yerleşik düzen ve uzantılarının "seçilmiş güçsüz hükümetler-güçlü askeri VESAYET" denklemini kurduklarını ve yıllarca "BİZE KARŞI" kullandıklarını anladım!

10- VE EN ÖNEMLİSİ demokrasinin özünün "HALKIN İRADESİNE" sonuna kadar saygı göstermek olduğunu, HALKIN KOLEKTİF seçme özgürlüğünün üstünde hiçbir güç ve değer OLMADIĞINI, asla olamayacağını ANLADIM!

Yazının devamı için tıklayın

Bu haber toplam 4198 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri