Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yiğit Bulut Beştepe'deki zirveyi anlattı

12.03.2015 08:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Erdem Başçı ve Ali Babacan'ı kabul ettiği toplantıda hazır bulunan Yiğit Bulut, bir TV kanalına telefonla bağlanarak orada konuşulanları ve toplantının önemini anlattı.

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı kabul etti.

 

Toplantıda bulunan isimlerden, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, A Haber'den Banu El'e telefonla bağlanarak toplantıda konuşulanlara ilgili ve toplantının önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

MEDYANIN BİR KISMINDA BİR SÜREDİR FİTNE ÇALIŞMASI VAR

 

Bir süredir özellikle medyanın bir kısmında bir fitne çalışması yapıldığını, devletin kurumlarının birbirleriyle çatıştığı algısı oluşturularak spekülasyonlar yapıldığını vurgulayan Yiğit Bulut, bu spekülasyonlar vasıtasıyla da piyasada gerçekleştirilmeye çalışılan manipülasyon girişimlerine işaret etti. Bulut, Beştepe'deki toplantının bu nedenle çok anlamlı olduğunu, söz konusu medya organlarının şişirdiği fitne balonunun bu toplantının ardından patladığını ifade etti.

 

Yİğit Bulut şöyle konuştu:

 

Türkiye'de haftalardır bir fitne çıkartılmaya çalışılıyor ve özellikle bazı medya grupları ve bu medya gruplarının sürekli piyasada konuşan isimleri tarafından, sürekli devletin içinde, devletin kurumları arasında bir analşmazlık olduğu ve bu anlaşmazlığın da her kademeye yayıldığına dair sürekli bir dezenformasyon yapılıyor.

 

PİYASALARI ETKİLEMEYE YÖNELİK SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR

 

Kesinlikle devletin hiçbir kurum ve kuruluşu arasında, özellikle devletin başı olan, Anayasa'ya göre de hem yürütmenin hem Türkiye Cumhuriyeti devletinin başı olan Sayın Cumhurbaşkanı'yla herhangi bir başka kurum ya da kuruluş arasında en küçük bir sorun yok.

 

Günlerdir bir spekülasyon yapılıyor. Bu spekülasyonla birlikte de piyasada manipülasyonlar yapılıyor. Bazı haberler yapılıyor. Bugünkü toplantı bütün bu haberlerin, bütün bu spekülasyonların ne kadar boş olduğunu, nasıl bir yalana dayandığını ve bu spekülasyonlarla neyi elde etmek istediklerini çok net olarak ortaya koymuştur.

 

Sayın Cumhurbaşkanı, devletin en tepesindeki isim olarak devletin kucaklayıcılığıyla, devletin bugüne kadar herkese karşı göstermiş olduğu sıcak yüzüyle herkesi kabul etmiştir. Bugünden sonra da bu anlayış devam edecektir.

 

Bakın bugüne kadar, özellikle bazı ekonomi kanallarının yaptığı yorumlarda, bir işbirliğinin olmadığı, konuşulmadığı, bir ilişki kopuklu olduğundan sürekli bahsedildi. Bunların hepsinin ne kadar boş ve nasıl aslında fitne çıkarmaya yönelik söylemler olduğunu bugünkü toplantı net bir şekilde ortaya koydu.

 

TOPLANTI ÇOK OLUMLU BİR HAVADA GEÇTİ

 

Toplantı çok olumlu bir havada geçti. Sayın Erdem Başçı, Sayın Cumhurbaşkanı'na, özellikle Euro/Dolar arasındaki dalgalanmadan kaynaklanan, küresel sorunların Türkiye'ye yansıyıp yansımayacağını ve Türkiye'nin makro ekonomik göstergelerine dair Merkez Bankası'nın görüşünü net olarak ifade etti. Ve bazı konularda bilgi verdi.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANI KENDİ PARADİGMASINI ORTAYA KOYDU

 

Sayın Cumhurbaşkanımız'ın faiz konusundaki görüşü, yeni ekonomik paradigma tanımlama konusundaki görüşü ve yine Sayın Cumhurbaşkanımız'ın uzun süredir ifade ettiği gibi Türkiye'nin artık üretim odaklı yeni bir ekonomiye geçmesi için faiz seviyelerinin daha aşağıyla gelmesiyle ilgili görüşü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tekrar net olarak ifade edildi, detaylandırıldı ve ortaya kondu.

 

BU TOPLANTIYLA FİTNECİLERİN BALONLARI PATLADI

 

Toplantının teknik kısmından daha önemli olan kısmı, uzun süredir bir anlaşmazlık ve bir çatışma olduğunu iddia ederek bunun üzerinden finansal yorumlar yapanların, bunun üzerinden balonlar geliştirmeye çalışanların hepsinin balonunun patladığı bir toplantı olduğudur.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın faiz ve üretim politikalarıyla ilgili hassasiyetleri bellidir. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız onları her ortamda dile getirmektedir.

 

ONLARIN GÖRÜŞMESİ GAYET DOĞAL

 

Sayın Ali Babacan Türkiye Cumhuriyeti devletinin Başbakan Yardımcısı'dır. Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin Cumhubaşkanı'dır. Dolayısıyla, bir Başbakan Yardımcısı ile bir Cumhurbaşkanı'nın görüşmesi gayet doğaldır. Bu hergün de olabilir, haftada bir de olabilir, gerek görüldüğü hallerde daha da sık olabilir.

 

Dolayısıyla, medyanın bir kısmının sürekli, her türlü görüşmeyle ilgili anlam yüklemeye çalışması çok anlamsız. Çok doğal, uyumlu bir görüşme oldu.

 

Haftalardır "Ali Babacan ve Erdem Başçı istifa etti" diye spekülasyon yapıyorlar. Haftalardır yapılan bu spekülasyonlarda o medya gruplarındaki kişilerin kimler olduğu belli.

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri