Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yiğit Bulut Hürriyet'in Dört YÜZÜNE ÇAKTI!

01.11.2011 07:26
"Hala “ toplu terziliği”, “siyaset- sosyoloji mühendisliği” peşindeler. Hala Almanya’da “ baskı tesisi açılışı yaptıklarını “ sanıyorlar!"

Habertürk'ten Yiğit Bulut, 'Hürriyet'in 4 Yüzü' ekibi olarak 'Türkiye'de yaşayan en etkili isimler'i kendilerince seçen Enis Berberoğlu, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin ve Ahmet Hakan'ı eleştirdiği bugünkü yazısında "'Teröristbaşını' Türkiye'nin en etkili 10 listesine sokanlara YUH OLSUN!" dedi.

"Dün bir gazetede korkunç bir başlık vardı. Türkiye’nin ‘en etkili 10’ listesini yapmışlar ve Ertuğrul Özkök’ün “Türkiye’nin kaderiyle oynayan adam” diye nitelediği “bölücübaşını” listeye almışlar!" diyen Bulut, bir felaket ve manipülasyon olarak değerlendirdiği liste için, "Ne güzel alıştırma değil mi; bu sene ilk 10 içinde sondan içeri alırsın, seneye ve daha sonraki yıllarda “1 numaraya” kadar çıkarırsın! Türk halkı da böylece fikre alışır, sen de bu arada “Bu adam evine çıksın, ne zararı var, siyaset yapsın” tezini ısıtmaya başlarsın! Bu medya grubu, bu topluma “şekil verme” denemelerinde aldığı darbelerden hiç akıllanmamışa benziyor! Hala “ toplu terziliği”, “siyaset- sosyoloji mühendisliği” peşindeler. Hala Almanya’da “ baskı tesisi açılışı yaptıklarını “ sanıyorlar!" dedi.

Ümit Boyner'in listeye girmesini de eleştiren Bulut, "Bölücübaşı kısmı “tam bir rezillik ve aşırıya kaçan bir deneme” olmakla birlikte “Ümit Boyner’in listeye girmesi de” ayrı bir DENEME! Eğer bu ülkede “Ümit Boyner’in sokakta 1 sandalye karşılığı, şu kaldırımı şuradan geçirecek gücü” ve 100 kişi üzerinde etkisi varsa, adımı değiştirip sokaklarda “Ben deliyim” diye bağırmaya hazırım! Ama amaç belli, Türk halkına hala şu mesaj verilmeye çalışılıyor. Bizler yani “establishment” veya başka bir deyişle “yerleşik düzen”, hala bu ülkede çok etkiliyiz ve biz ne dersek o olur!" diyerek eleştirilerini yöneltti.

Bulut, Hürriyet ekibinin basın ve basının gücünü kullanarak 'skandal' isimleri pazarladığını ifade ederek, "O listede yer alan “skandal” ismiler ve onların “ listenin yarısı doğru yapıldıktan sonra” arkalarına bilinçli bir şekilde yerleştirilerek, ilk isimlerin gölgesine saklanarak “etkili diye pazarlanmaları”, Basın ve basının gücünü kullanma adına; korkunç!" dedi.

"Ey kendini “yerleşik düzen” sananlar ve onların medyası, size sesleniyorum" diyen Bulut, "Sizler ne kadar kendinizi zorlasanız da, ne kadar “Bizler hala etkiniz” diyerek topluma şekil vermeye çalışsanız da, şunu çok iyi bilin: ARTIK YOKSUNUZ ve bize “var diye” dayattığınız başta “bölücübaşınız”, asla bu toplum için “kabul edilebilir” olmayacak!" dedi.

Yazının devamı için tıklayın 

Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri