Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yiğit Bulut 'korkunç detaylar'ı açıkladı!

26.12.2010 04:06
Yiğit Bulut 'Eski Türkiye'ye dönmek istemiyorum!" dedikten sonra karşısına çıkan korkunç detayları anlattı. İşte Bulut'un listesine aldığı korkunç detaylar:

Yiğit Bulut'un yazısı

'Eski Türkiye'ye dönmek istemiyorum!
Oturup geçmişi düşündüm, dosyalarımı karıştırdım, gazete manşetlerine baktım. Korkunç detaylarla karşıma çıktı...
Neler mi? Bazılarını hatırlatayım:
- Merkez Bankası ve devletin "düzenleme" yapması gereken diğer kurumlarının etkisi "sıfır"!
- Koalisyon hükümetlerinin "ipi" medyanın ve özellikle bir medya patronunun elinde. İsterse hükümet kuruyor, isterse düşürüyor. İş o kadar ileri ki; bu arkadaş siyasi parti liderlerini toplayıp Almanya'daki matbaasını açmaya götürüyor. Basında konu hakkında çıkan yorumlar tek kelimeyle iğrenç: "Yeni hükümet şöyle olacak, Almanya'da konuşuldu!"
- Türkiye, Derviş'in elinde oyuncak. Borç bulacağım vaadiyle TBMM'de "kanun çıkarıyor"!
- Avrupa Birliği üyeliği diye bir "yalan" var. Türkiye, IMF ve Avrupa peşinde perişan. Hâkim medyanın tek derdi var: Türkiye bu havuçların peşinden ayrılmasın!
- Asker-siyaset-hukuk-Anayasa-özgürlük-insan daha sayamayacağım, aynı anda saymamam gereken her şey "elma-armut" misali iç içe geçmiş. Sınırlar kalkmış, her şey ve herkes birbirine tecavüz ediyor!
Sevgili dostlar, 1994-2001 arasını dönüp bir hatırlayın! Öyle bir Türkiye'de yaşamak asla ama asla istemiyorum ve umarım o günleri yaratan "yerleşik düzen" bir daha ayağa kalkmamak üzere yıkılmıştır...

Yazının tamamını okumak için tıklayınız>>>

Haberturk.com

Bu haber toplam 2320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri