Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirören 103 milyon için senet aldı

05.03.2012 13:30
Yıldırım Demirören, 3 gün önce 103 milyon TL’ye karşılık kulüpten senet aldığı ortaya çıktı.

Beşiktaş çok kritik bir süreç içerisinde. Başkan Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığına adaylığı ile başlayan, mali kongre ile devam eden ve alınan seçim kararı...

"BEŞİKTAŞ'IN SADAKAYA İHTİYACI YOK"

Bu süreçte Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığına adaylığı kadar en çok konuşulan konulardan biri de başkanın kulüpten alacağı olan 103 milyon TL'yi şartlı olarak hibe etmesiydi. Bu davranış kimi kesimler tarafından takdir gördü kimi kesim tarafından ise ağır eleştiri alıp "Beşiktaş'ın sadakaya ihtiyacı yok" şeklinde yorumlandı. Mali kongre haftasında ise çok ilginç gelişmelerin yaşandığı daha yeni gün yüzüne çıktı. Yıldırım Demirören'in, 26 Şubat Pazar günü yapılan mali genel kuruldan üç gün önce 103 milyon TL'lik alacağına karşılık kulüpten senet aldığı ortaya çıktı. Senetlere, imza yetkisi bulunan iki yöneticinin imza attığı öğrenildi.

"NE YAPAYIM GETİRDİLER İMZAYI ATTIM"

Senet olayı önceki gün diğer yöneticiler tarafından da duyuldu. Bazı isimler olaya tepki gösterdi. İmzayı atan yöneticilerden biri arkadaşlarından gelen tepki üzerine, "Ne yapayım? Getirdiler imzayı attım" dedi. Demirören parayı şartlı olarak hibe etti etmesine ama böylesine yüksek bir meblağı yeni seçilecek başkanın da vermesi imkansız. Bu durumda Demirören'in sözü de geçerliliğini yitirmiş olacak. Şu aşamada Demirören yönetimden aldığı senedin üzerine istediği tarihi koyabilir. Yeni yönetimden parasının ödenmesi talebinde de bulunabilir. Uzlaşma sağlanamadığı taktirde de senet üzerindeki tarihten itibaren yasal faiz işleyecek. Sonuç olarak, mali kongredeki konuşması kayıtlara geçse de Demirören şartlı hibesini, olası durumları da düşünerek garanti altına almış oldu.

BU İLK DEĞİL

Yıldırım Demirören'in senet olayı ilk değil... Başkan 2007'de A.Gücü ile oynanan kupa maçının devre arasında kulübe verdiği 25 milyon dolarlık borç için karar defterini İnönü'ye getirtmiş ve yöneticilere "25 milyon dolar borca karşılık Demirören'e senet verilmesi" kararını imzalatmıştı. Başkanın bu tavrı "Kulüpteki geleceğini garanti görmediği için parasını sağlama alıyor" diye yorumlanmıştı.

Bu haber toplam 2262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri