Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldırım Demirören'in büyük hayali

06.03.2012 18:06
Nyon’daki UEFA merkezini ziyaret ederek Başkan Michel Platini ile görüşen yeni TFF Başkanı Yıldırım Demirören en büyük hayalini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, hayalinin bir Türk takımının Şampiyonlar Ligi kupasını kazanması ve Türk Milli Takımı’nın dünya şampiyonluğuna ulaşması olduğunu söyledi. Demirören, “Bunu yapabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Yeni TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Nyon’daki UEFA merkezini ziyaret ederek Başkan Michel Platini ile görüştü. UEFA’dan yapılan açıklamaya göre, görüşmeye Asbaşkan Şenes Erzik ile TFF Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı da katıldı.

Açıklamada, uzun yıllar Beşiktaş başkanlığı yapan Demirören’in tek aday olarak katıldığı seçimle başına geldiğine vurgu yapıldı. UEFA genel merkezine gelerek başkanla görüşüyor olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Demirören, Türk futbolunu ileri götürmeye kararlı olduklarını söyledi. Servet Yardımcı ise Türkiye’de futbolu modernleştirmek ve komşu ülkelere iyi örnek olmak istediklerini dile getirdi.

Açıklamada, Türkiye'deki şike davasının ele alındığına dair herhangi bir ifadeye yer verilmedi.

Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri