Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldırım: İsrail kartondan bir güç

23.02.2013 03:26
Mavi Marmara Davası’nda şimdiye kadar yaşanan süreci değerlendiren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara olayı davasının İsrail’in kartondan güç olduğunu bütün dünyaya gösterdiğini kaydetti. Yıldırım, “Bu dava İsrail’in yargılandığı ilk davadır.

Önceki gün yargılamasına devam edilen Mavi Marmara Davası’nda şimdiye kadar yaşanan süreci değerlendiren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, gelinen noktadan memnun olduklarını söyledi. Önceki akşam İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde gazetecilerle sohbet eden Genel Başkan Yıldırım, bu davanın bir tiyatro olduğu yönündeki eleştirilere cevap vererek, “Bu dava İsrail’in yargılandığı ilk davadır. Şu anda görevde olan İsrail bürokratlarının yargılandığı ilk davadır. Bu süreçle birlikte Allah’ın izniyle İsrail’i ambargoya tabii tutacağız. İsrail aktörlerini yurt dışına çıkamaz hale getireceğiz. Nitekim bu davanın bir benzeri Güney Afrika’da açıldı. İspanya; Uluslararası Adalet Divanı’na İsrail’i şikayet etti. İsrail’i yönelik abluka Allah’ın izniyle gün geçtikçe genişleyecek. Filistin’e uygulanan ambargo İsrail’e uygulanacaktır. Bunu bütün dünya görecektir” dedi.

İsrail yetkililerinin emriyle Mavi Marmara gemisinde işlenen cinayetin peşini bırakmayacaklarını anlatan Yıldırım, “Silah etme emrini veren iradenin cezalandırılması lazım. Nitekim bu dava İsrail’in zaaflarını ortaya koyan bir harekete dönüştü.
İsrail’in kartondan güç olduğu anlaşıldı” diye konuştu.

MAVİ MARMARA’YA SALDIRAN TÜRKİYE YAHUDİLERİNİN İSİMLERİ ER GEÇ ANLAŞILACAK
Mavi Marmara gemisine uluslararası kara sularında saldıran İsrail birliklerinin içinde Türkiye’de yaşayan Yahudilerinden kişilerin de bulunduğuna dikkat çeken İHH Genel Başkanı, “Gemiye Saldıran Yahudi ve ayna zamanda Türkiye vatandaşı olan kişiler vardı. İyi Türkçe konuşuyorlardı. Sorgularda da tercümanlık ettiler. Sorguyu yapan İsrail askerleri kadar sert davranıyorlardı. Tercümanlıktan öte tavırlar takınıp bizimle kıyasıya kavgaya tutuşanlar vardı. İsrail adına casusluk yaptılar. Bu isimler er geç ortaya çıkacaktır. Bütün bunlar son duruşmada anlatıldı” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE YAHUDİLERİ FİLİSTİNLİLERİ DE ÖLDÜRÜYORLAR
Konuyla ilgili sorulara da cevap veren Genel Başkan Yıldırım, bu isimlerin kim olduğu konusunda şunları kaydetti: “Bu isimler biliniyor ama bize söylenmiyor. Bu ülkenin bir geleneği var. Türkiye’de yaşayan Yahudi Ailelerinin çocukları İsrail’de askerlik yapıyorlar ve Filistinlileri vuruyorlar. Filistinlileri vuranlar bizi de vurmaktan çekinmezler. Filistin’de cinayet işliyorlar. Mavi Marmara’da da cinayet işlediler. Cemaatin; Türkiye vatandaşı olan Yahudi ailelerine Filistin’e gidip insanların kanına girmemelerini söylemesi gerekir. Bunu bilmeleri gerekiyor.”

TEHDİT EDİYORLAR AMA YILMAYACAĞIZ
İsrail istihbaratının ve gizli güçlerinin daha önce internet üzerinden yaptığı tehditlere benzer tehditlerin gelmeye devam ettiğini anlatan İHH Genel Başkanı Yıldırım, “Onlarla uğraşmayan İsrail ile uğraşanların başına neler geldi? Biliyor musunuz’ diyorlar. Ama Allah’ın izniyle yaptıklarının hesabını verecekler. Bir Müslüman bir Yahudi’yi öldürdüğünde nasıl cezasını çekiyorsa, Mavi Marmara katilleri de işledikleri suçun cezasını çekecekler. Biz seçilmiş insanlarız. Bizi yargılayamazsınız’ diyorlar ama hukuk önünde bunun hesabını soracağız. Gazze’de Yahudiler yaşasaydı ve onlara zulüm yapılsaydı biz yeni bir gemiyi göndermek zorundaydık. Çünkü biz Müslümanız. Osmanlı toplumu İspanya’dan kurtarıp getirdiği Yahudilere zulüm etmedi aksine onları İstanbul’un en güzel yerlerine yerleştirdi” dedi.


YENİ AKİT 

Bu haber toplam 2174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri