Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıllardır maaş almadan belediye başkanlığı yapıyor

23.09.2012 13:19
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, başkanlık görevinde 3. döneminde. Yıllardır maaş almadan görevini yürütüyor..

İlerleyen yaşına rağmen çalışmaya devam eden Kavuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1936 yılında dünyaya geldiğini, bazı siyasi partilerde çeşitli görevlerde bulunduğunu, 1994 yılında ise Anavatan Partisi'nden Yeşilyurt Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu ve seçimden galip çıktığını söyledi.

1994-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığını, bir sonraki dönemde ise aday olmadığını anlatan Kavuk, 2004 yılında ise AK Parti'den yeniden belediye başkanlığına adaylığını koyduğunu belirterek, ''Nasip oldu, tekrar görev verildi. Seçimleri yine ilk sıralarda aldık ve belediye başkanı olduk. O günden beri belediye başkanlığımız devam ediyor. AK Parti'de bu ikinci dönemim. 2013 yılında seçimlerin biraz öne alınması söz konusu olacak. Allah ömür verirse 2013 yılı Ekim ayına kadar görevde kalmış olacağım. 3 dönem belediye başkanlığı görevini yapmış olacağım'' diye konuştu.

Görevini maaş almadan yürüttüğünü ifade eden Kavuk, şunları söyledi:

''Göreve geldiğimde Tansu Çiller Başbakan'dı. 5 Nisan kararları çıktı. Belediyeler borçluydu. Anormal bir dönem geçirdik. Baktım belediyedeki çalışanların ücretini dahi veremediğim bir belediye devralmışım. Bunu dert yanmak için veya yermek için söylemiyorum. Bizim çok şükür geçimimizi çıkaracak kadar işimiz vardı. Ona göre baktım, maaş almak istemedim. 'Bu hakkımı kullanmak istemiyorum' dedim. O günden beri 3 dönem oldu. Hiçbir bordroya imza atmadım. Maaş konusunda, bir şey almadım. Böyle bir şey nasip oldu. Maaşımı belediyeye hibe ettim. Bu da inşallah yol, su olarak vatandaşın hizmetinde kullanılmış oldu.''

Bunu hiçbir zaman siyasi bir malzeme olarak kullanmadığını ve kullanmak da istemediğini dile getiren Kavuk, ''Belki maaşa ihtiyacım olsa alabilirdim. Ama ihtiyacım olmaması için çalıştım. Allah bir yerden bu rızkımızı vermiştir diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

''Her görevin bir başlangıcı ve sonu olur'' diyen Kavuk, gelecek seçimde aday olmayı düşünmediğini ifade ederek, ''3 dönemden fazlası zaten çok mutluluk vermez. Malatya'mız büyükşehir oluyor. Malatya'mız iki ilçe belediyesinden oluşacak. Biri Battalgazi, biri Yeşilyurt. Gençlerden daha dinamik, faal olanlara fırsat vermek lazım. Bize bir düşer de nasip olur, bizden istifade etmek isterlerse, biz onların yanında olacağız. Onlara yardım etmek bizim görevimiz olacak'' dedi. 

Bu haber toplam 2112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri