Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılmaz Büyükerşen CHP'nin Ankara adayı iddiası

27.08.2013 14:26
CHP’de, Eskişehir’in başarılı Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Ankara’dan aday gösterilmesi gündeme geldi.

Yerel seçimlere 7 ay kala siyasi partilerde hazırlıklar yoğunlaştı.

ANKARA'YA BÜYÜKERŞEN SÜRPRİZİ

CHP'de, Eskişehir'in başarılı Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in ''Eskişehir'de yapacağı iş kalmadı'' denilerek Ankara BüyükşehirBelediye Başkanlığına aday gösterilmesi tartışılıyor. Gazeteport'un haberine göre;partide, ''Eskişehir'i aşan Başkan, daha büyük bir kentten aday olmalı'' görüşüağarlık kazanıyor.

KILIÇDAROĞLU: İZMİR'DE 30'DA 30 YAPIN

Yerel seçimlerde AK Parti İzmir'i, CHP ise İstanbul'u alabilmek için stratejik planlar yapıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu İzmir'e özel önem verilmesini istedi ve 28 ilçe belediyesi CHP'li, 2'si ise DP ve AKP'li olan 30 belediye için ''Bu seçimlerde,30'da 30 yapın'' talimatı verdi. Son seçimlerde İzmir'de Tire Belediyesi Demokrat Partiden (istifa etti) Bayındır Belediyesi ise AK Partiden Başkan seçilmişti.

MERSİN VE ANTALYA ADAYLARI BELİRSİZ

CHP 2014 yerel seçimlerinde halen elinde bulunan Antalya, İzmir, Mersin, Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri ile, Aydın, Ordu, Artvin, Çanaklale, Edirne,Kırklareli, Muğla Tekirdağ, Zonguldak, Giresun ve Sinop il Belediyelerine, yenilerini eklemeyi hedefliyor.

CHP'de Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile bir dönem daha devam edilmesi planlanıyor. Mersin Büyükşehir'de, mevcut Başkan Macit Özcan ile, eski bakanlar Fikri Sağlar ve İstemihan Talay arasında tercih yapılacak.Antalya'da ise, Mıstafa Akaydın'ın yeniden aday gösteilip gösterilmeyeceği netlik kazanmadı.

İÇ BATI ANADOLU'DAKİ TEK KALESİ

CHP geçen yerel seçimlerde kıyı şertilerinde AK Parti'ye karşı bir üstünlük kurarken İç Anadolu'da ise yarışta geride kalmıştı. Bu dönem Gökçek'i devirmeyi planlayan CHP yönetimi Anadolu'daki tek kalesi olan Eskişehir'i kaybetme riskiyle karşı karşıya. Çünkü Yılmaz Büyükerşen şehirde büyük bir oy oranına sahip.ENSONHABER

Bu haber toplam 2858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri