Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özdil Milleti Şimdi de 'Tava' Yaptı !

11.01.2012 10:42
Hürriyet'ten Özdil, bugün okurlarının karşısına yine çok önemli (!) bir analizle çıktı. Vatandaşa 'Bidon kafa'lılığı layık gören Özdil şimdi de milleti, 'Teflon tava'lığa terfi ettirdi (!)

Hürriyet'ten Yılmaz Özdil, daha önceleri 'Bidon kafa' dediği halk için, İlker Başbuğ'un yargılanması ve tutuklanması kararı üzerine şimdi de 'Teflon tava' dedi.

İşte bugünkü yazısında iktidara oy verenler için 'Teflon Millet' başlığını kullanan Özdil'in demokrasi anlayışı:

Tutuklanan Genelkurmay Başkanı hapse götürülürken “takdir yüce Türk milletinin” dedi ya... Uzun süredir duyduğum en “demokratik” tespitti bu.

Çünkü, iddia edilenin aksine “antidemokratik” değildir olan biten, gayet “demokratik”tir. Genelkurmay Başkanı’nı “terörist” diye içeri tıkan irade... Bizzat yüce Türk milletidir.

Mesela “duble yol yaptıkları için, avanta sağlık hizmeti sundukları için bunlara oy verdim ama, Genelkurmay Başkanı’nın içeri tıkılmasını doğru bulmuyorum” diyemezsin... “Bedelli askerlik şahane ama, muhalefet liderini tutuklamaya çalışmaları yanlış” diyemeyeceğin gibi.

Vay efendim, böyle olsun istememiştim, ne bileydim ben filan... Yok öyle!

Biri senin sayendeyse...
Öbürü de sayende.

Demokrasi denilen... Sadece layık olduğun şekilde yönetilmek değildir. Papağan gibi “her millet layık olduğu şekilde yönetilir” derler. Devamını söylemezler... Devamı şöyledir: “Ve her millet, icraatına tahammül ettiği yönetimin mesuliyetine ortaktır.”

Azmettirensin.
Sıyrılamazsın.

Tıpkı... Hukuku bu hale getiren sarı çizmeli Mehmet ağa olmadığına göre, Başbakanımızın şimdi çıkıp “tutuksuz yargılanmasını arzu ediyoruz” diyerek, sıyrılamayacağı gibi.

Veya... Genelkurmay Başkanı’na “teröristbaşı” denildiğinde gıkı bile çıkmazken, Genelkurmay Başkanı’na “onbaşı” denildiğinde, derhal hakaret davası açan ikiyüzlü zihniyet gibi.
Gülerler adama.

İstediğin kadar, üstüne yapışmasın
diye teflon tava ayaklarına yat...
Tencere dibin kara.

İyi’si seninse...
Kötü’sü de.
İlelebet...
Ortaksın bu vebale. 

Bu haber toplam 3162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri